Slavný babický běh se chystá na sobotu 12. září. Chcete být u toho?

Babický běh se koná již popáté
  |  

V sobotu 12. září se koná pátý ročník Babického 1/4 Maratonu, poběží se v několika kategoriích, startovné stojí pouze 150 korun. Poběží se lesem, šotolinou, asfatlem, hlavní závod měří přes 10 kilometrů. 

Startují muži, ženy i děti

V hlavním závodu může běžet na 200 závodníků, pokud chcete, můžete se ode dneška registrovat na internetových stránkách www.sportt.cz/register/259, kam zadáte pouze svou e-mailovou adresu. Registrace začíná ráno v 9 hodin, dospělí se mohou registrovat do 11 hodin. Kromě vítězů jednotlivých kategorií (dětských a dospělých) bude tradičně odměněn také nejlepší v kategoriích S knírem, Na Krupičku (do půli těla) a Na boso. Startuje se z lesa, ulice Ke Hřišti. 

 

Pochutnáte si

Babický běh, to není ale pouze sport a zážitek pro účastníky, ale užijí si také diváci. Ti kromě sledování napínavého závodu mohou ochutnávat mnoho dobrot u stánků, které nabízejí neskutečné laskominy. Letos se budou nabízet třeba cider a limonády F.H.Prager, káva, čaj, sladkosti a povolený doping ze Staré školy, nebo pochoutky od uzenářského stánku Mastný knír.

 

Zábava i pro děti

Navíc se mohou všichni pobavit na koncertu kapely OTK, po celou dobu bude fungovat Cirqueon - cirkusová školka pro děti (v závodu mohou startovat již šestiletého děti) a DJ gramofon. Babický čtvrtmaratón tak má hodně blízko k opravdovému hepenigu, na kterém se pobaví všichni, sportovci i přihlížející. Pokud tedy chcete strávit prima den v lese, neváhejte.