Opravu trati na Kolín zkomplikoval v Úvalech stav mostu přes Výmolu, jak to ovlivní další postup?

Výstavba provizorního nástupiště v Úvalech
  |  

Součástí modernizace trati byla také oprava mostu přes Výmolu v Úvalech, ten byl ale v překvapivě havarijním stavu, což postup modernizace ovlivní. Jak se bude dále postupovat?

 

Oprava mostu zkomplikovala opravu trati

U mostu je v havarijním stavu hlavně jeho první oblouk. Šlo nepředvídanou závadu, která zasáhla i do harmonogramu prací speciálního sanačního stroje v době prázdnin, a tím pádem i do umístění naplánovaných výsypných míst vytěženého materiálu. O použití sanačního stroje na této trati jsme vás informovali v tomto článku.

 

Stroj bude pracovat 24 hodin denně, podchod pro chodce bude uzavřen

V termínu od 19.srpna do 25.srpna budou vysypávány železniční kolejové soupravy s materiálem v křížení ulice Na Spojce a komunikace k bývalým uhelným skladům v těsné blízkosti mostu ve 24 hodinových směnách a současně bude materiál odvážen nákladními vozy ulicí Na Spojce a Klánovická od šesti hod do dvaadvaceti hodin, což se bohužel neobejde bez hluku.  V období od 18. srpna do 15. září bude uzavřen podchod pro chodce u železničního přejezdu z důvodu dodělání vstupu na ulici Pražskou.

 

Přejezd v Úvalech otevřen 15. září

3. září se otevře ulice Na Spojce, která získá zcela nové povrchy a chodníky a v Úvalech tak přibude další kompletně zrekonstruovaná ulice. Prakticky současně s otevřením ulice Na Spojce však se uzavře ulice Smetanova a následně i Mánesova kvůli realizaci nové dešťové kanalizace. Uzavírka těchto ulic potrvá až do konce října 2015. Železniční přejezd bude pravděpodobně otevřen již od 15. září.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru