Dopravní omezení na trati Praha – Beroun a změny v autobusové dopravě v Rudné

  |  

Výluka na lince S6 Praha-Smíchov – Beroun již trvá déle než týden, od zítřka se obyvatelům Rudné zkomplikuje i cestování autobusem.

V rámci modernizace trati nejezdí vlaky na lince S6 mezi Prahou a Berounem od 11. července. Toto omezení by mělo trvat zhruba měsíc, přesné datum však České dráhy neuvedly. Železniční dopravu během výluky supluje náhradní autobusová linka X-S6 v trase Praha-Smíchov – Praha-Řeporyje – Zbuzany – Jinočany – Rudná u Prahy – Nučice – Loděnice – Vráž u Berouna – Beroun, U Černého koně – Beroun, žel. st. V úseku Hostivice – Rudná u Prahy jezdí autobusová linka X-S65. Přes zastávky Praha-Hlubočepy a Praha-Holyně tyto linky nejezdí. Zároveň probíhá stavba zcela nové zastávky Praha-Hlubočepy v centru hlubočepského údolí. Současná stanice nacházející se daleko od obydlené oblasti byla využívaná jen minimálně.

Obyvatele Rudné u Prahy čeká další omezení kvůli rekonstrukci ulice Masarykova. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní tah procházející celým městem, dopravní omezení nabudou značného rozsahu. Zrušeny budou zastávky Rudná, škola a Rudná, Nerudova. Rudná, škola se ruší pouze ve směru Praha, Zličín, Rudná, Nerudova bude zrušena obousměrně. Dále dojde k přemístění zastávek Rudná, Hořelice pro směr do Prahy a Rudná, zdravotní středisko. Kvůli nahrazení autobusové dopravy směrem do Prahy se zřizují stanice Rudná, zdravotní středisko a Nučice, nádraží spolu se zastávkou Rudná, V Brance i pro linky směrem do Nučice.

Rekonstrukce Masarykovy ulice a výše popsaná omezení započnou již zítra 21.7., k ukončení prací a obnovení provozu by mělo dojít na přelomu 3. a 4.9. po ukončení nočního provozu. Krajská správa a údržba silnic ve spolupráci s firmou Eurovia CS v tomto termínu provede opravu povrchu silnice Masarykova v celé její délce, která činí zhruba 3 km.