Důchodkyně uvěřila smyšlenému vyprávění a zloději dobrovolně odevzdala několik tisíc korun

Senioři představují pro zloděje snadný terč.
  |  

Seniorka v Berouně se nechala zmást příběhem mladíka, který se vydával za vnuka jejího souseda. Na zaplacení údajné pokuty od policie mu poskytla nemalou finanční částku.

Včera jsme informovali o okradených starších dámách na Kladně. Jiná varianta téhož příběhu, v němž se pachatel zaměřuje výhradně na starší, a tudíž bezbrannější lidi, se odehrála před několika dny v Berouně.

Nechtěl prý stresovat dědečka

Zloděj z Berouna byl však daleko mazanější než jeho kladenští kolegové. Mladý muž si nejprve přečetl jméno na sousedním zvonku, než zazvonil u důvěřivé seniorky. Následně se vydával za vnuka jejího souseda z panelového domu, který nutně potřebuje peníze na zaplacení pokuty od policie. Dědečka prý nechtěl stresovat, a proto si o finance neřekl od něj.

Mladík se příběhem trefil do černého. Žena na základě toho, že svého souseda dobře zná, fabulaci uvěřila. Následně se rozjelo smlouvání jako na tržišti. „Pachatel nejprve žádal o nižší finanční částku, kterou postupně navyšoval a seniorka mu ve finále předala obálku s několika tisíci korunami,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

„Kriminalisté důrazně varují především seniory, aby do svých domů a bytů v žádném případě nevpouštěli cizí osoby, nedůvěřovali legendám, bez toho aniž by si celou věc ověřili a nedávali nikomu své finance,“ dodává Pučelíková.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru