Na Berounsku prodávala drogy mladá matka tří dětí

Mladí rodiče byli sami závislí na pervitinu.
  |  

Spolu se svým partnerem zásobovala 30tiletá žena narkomany pervitinem soustavně po dobu pěti let.

Povedený páreček se podařilo dopadnout berounským policistům. 29letý muž a 30tiletá žena jsou rodiči tří dětí. Nejmladšímu z nich je teprve rok a půl, jak sdělila ČtiDoma tisková mluvčí policie v Berouně Marcela Pučelíková. Tento pár se věnoval distribuci drog po dobu pěti let. Pervitin si opatřovali na různých místech v Praze a dále ho distribuovali v hlavním městě, na Berounsku a na Praze západ. Žádná spojitost mezi touto dvojicí a mužem, který byl minulý týden zadržen na Kladensku, podle Pučelíkové neexistuje.

Pár pochází z malé vesnice nedaleko Berouna. Přímo v místě bydliště byli také zadrženi. Policie zde během zatýkání provedla i domovní prohlídku. „Prohlídka proběhla za přítomnosti Orgánu sociálně právní ochrany dětí, se kterým budeme dále spolupracovat,“ uvedla Pučelíková. Orgán sociálně právní ochrany dětí přezkoumá podmínky, v nichž děti vyrůstaly a rozhodně o jejich dalším osudu. „Z toho důvodu se zúčastnili i domovní prohlídky,“ potvrdila Pučelíková.

Mnohonásobní rodiče patřili sami mezi aktivní uživatele drogy. Prodejem pervitinu si v průběhu pěti let podle policie vydělali statisíce korun. Dvojice je nyní obviněna z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až ve výši deseti let. Žena je stíhána na svobodě, její partner byl rozhodnutím Okresního soudu v Berouně vzat do vazby.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru