Uzavření exitu 14 na dálnici D5 přináší v Berouně první komplikace

  |  

Situaci ztěžuje prodloužení výstavby kanalizace v obci Vráž. Kudy se vyhnout hustému provozu?

Směrem z Prahy se vyhněte exitu 10

O nutné rekonstrukci dálnice D5 jsme vás informovali minulý týden. Právě započala její první etapa, při níž došlo k uzavření exitu č. 14 mezi obcemi Vráž a Beroun. Toto uzavření se negativně projevuje na berounské dopravě.

Řidičům se pro hladší průjezd ve směru z Prahy do Berouna doporučuje využít až exit 18 v centru Berouna namísto exitu č. 10 v Loděnicích. V obci Vráž totiž došlo k prodloužení termínu výstavby kanalizace na silnici II/605. Provoz je proto zúžený pouze do jednoho pruhu řízeného světly.

Od Plzně využijte raději exit 22

Řidičům jedoucím po D5 od Plzně do Berouna se naopak vyplatí exit č. 18 v ranní dopravní špičce nevyužívat. Mezi sedmou a osmou hodinou dopoledne je lepší sjet již exitem 22 v Králově Dvoře a do Berouna pokračovat silnicí II/605.

Provoz na exitu 18 je v tuto dobu velmi hustý, což způsobuje koncentrace aut najíždějících na dálnici směrem do Prahy. Na sjezdu na Koněpruskou ulici se potom tvoří dlouhé kolony, neboť se zde vozidla komplikovaně zařazují. V jakoukoliv jinou dobu se zde již sjíždí bez potíží.

Uzavírka exitu 14 by dle informací Ředitelství silnic a dálnic měla trvat do konce září.