Kam budou chodit osmáci a deváťáci v Českém Brodě na obědy? Jídelna na základce nestačí

Kam budou chodit děti z nejvyšších tříd na obědy?
  |  

Jak jsme vás již informovali, v Českém Brodě opravují kuchyni školní jídelny. Bohužel se však nerekonstruuje samotná jídelna, takže škola stále zápasí s nedostatečnou její kapacitou. Pro nejstarší čtyři ročníky tak musejí hledat náhradní řešení. 

Dětí je stále více, míst v jídelnách stejně

Do škol chodí stále více dětí a bohužel se můžeme velmi často setkat s tím, že na tuto situaci nejsou školní kapacity připraveny. V Českém Brodě mají problémy s překročenou kapacitou školní jídelny základní školy.

 

10 míst pro osmáky a deváťáky nestačí

Tato jídelna má kapacitu 800 žáků denně, což bohužel nedostačuje, do školních lavic zasedají silnější ročníky, a tak bylo původně rozhodnuto, že čtyři poslední třídy (osmáci a deváťáci) budou chodit na obědy do podniku Stavokontrukce. Bohužel, na poslední chvíli se zjistilo, že ani tato jídelna nemá kapacity na to, aby strávníky ze školy nakrmila, jídelna hodlala poskytnout pouze 10 míst, což bylo pro školu naprosto nedostačující.

 

Jídelna překročí kapacitu

Všechny děti včetně žáků 8. a 9. tříd základní školy v Tyršově ulici tedy budou mít i nadále možnost navštěvovat školní jídelnu ve Smetanově ulici. Další řešení se prý intenzivně hledá, situaci pro vás budeme nadále sledovat.