Ani v Choceradech nelze pít alkohol na veřejnosti

Chocerady upravují popíjení alkoholu na veřejnosti
  |  

Nedávno jsme vás informovali o tom, že na Vyžlovce zakázala vyhláška, která začala platit právě nyní 15. října, pití alkoholu v ulici Na Návsi ve středu obce. Nyní ke stejnému kroku přistoupila i obec Chocerady. A důvod je prakticky totožný

Problémové osoby popíjejí před potravinami

I v Choceradech totiž můžete vidět typický obrázek: místní potraviny a před ním několik jedinců, kteří zde pijí alkohol a v „ovíněném“ stavu poté obtěžují kolemjdoucí. A to se místním nelíbilo. Navíc prý osoby pod vlivem obtěžovaly i děti jdoucí do školy, či čekající na zastávce na autobus. I toto místo totiž opilci obsadili.

 

Opilce a zloděje hlídají také kamery

A tak se rozhodli upravit pití alkoholu v obci vyhláškou, stejně jako na Vyžlovce. Místa, kde se alkohol nesmí konzumovat obec přesně vymezila, jedná se právě o riziková místa, kde se problémové osoby nejčastěji scházely. Obec chce navíc ještě tato místa hlídat kamerovým systémem, což už jim přineslo první ovoce, zajistili pachatele krádeže kola. Ti, kdo vyhlášky neuposlechnou, budou vyšetřováni ohledně přestupku s příslušnými sankcemi. Vyhláška platí po celý rok kromě Silvestra, nevztahuje se na zahrádky restaurací.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru