Pervitin prodávali i za cigarety nebo odvoz do Prahy

Nejstarší ze skupiny byl již za podobný čin dříve souzen. Dlouhodobě neměl stálé zaměstnání. Živil ho pouze prodej drog.
  |  

Příbramská policie zadržela čtyřčlenný tým dealerů pervitinu. Někteří drogu směňovali za netradiční služby.

Skupina tří mladíků a jedné ženy prodávala drogu na Dobříšsku a Praze západ. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy padaly vysoké tresty. 28letý a 22letý muž si odsedí za mřížemi hned 10 let.

Povoláním dealerem

„Starší z nich byl umístěn dne 16. září do vazební věznice,“ uvedla o odsouzeném na jedno desetiletí policejní mluvčí Monika Schindlová. „Jednalo se o recidivistu, který byl již v minulosti opakovaně za distribuci metamfetaminu a také marihuany stíhán a souzen. Již dlouhodobě neměl zaměstnání a prodej drog byl pro něj jediný zdroj příjmu.“

Výhodná směna pro závisláka. Cigarety za pervitin

Zbytek skupiny, který tvoří 22letý muž a 25letá žena, si odpyká pětiletý trest. Rovněž aktivně pomáhali s prodejem pervitinu. Zajímavostí je, že za pervitin nedostali vždy pouze finanční odměnu. Podle Moniky Schindlové často brali úplatu ve formě cigaret, jídla nebo protislužby, kterou byl například odvoz do Prahy.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru