Mladík zaparkoval s autem na střeše ve Slapské přehradě

Pád vypadal hrozivě. Řidiči se naštěstí povedlo vyplavat. Skončil pouze s pohmožděninami.
Zobrazit fotogalerii (5)
  |  

21letý řidič dostal smyk v tom nejnevhodnějším místě. Po přejezdu mostu u obce Chotilsko s vozidlem skončil pod hladinou Vltavy.
 

Vyrazil betonový patník, poté ho čekal strmý sráz


"Nehoda se odehrála včera po osmé hodině ráno u obce Chotilsko. 21letý řidič přejel most ze směru Benešov. Hned za mostem dostal smyk. Přejel do protisměru, kde narazil do betonového patníku, který z místa vyrazil," popisuje mluvčí Monika Schindlová kuriozní nehodu, která se posléze ještě zdramatizovala.


"Poté sjel z asi 30metrového srázu, který je plný náletových dřevin a je úměrně strmý. Sjel až dolů. Tam se vozidlo značky Citroen Berlingo potopilo pod hladinu. Muži se podařilo z vozidla vyplavat. Dostal se zpátky po svahu na silnici. Zastavil projíždějící řidičku, která mu zavolala pomoc," říká Schindlová.

Po celou dobu zásahu byly zachytávány unikající provozní kapaliny sorpčními hady.


Do poslední chvíle se nevědělo, zda v autě není další osoba


Na místo se sjely všechny složky záchranného integrovaného systému včetně vrtulníku záchranné služby. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové muž vyvázl z nehody pouze s pohmožděninami. Po chvíli se však jeho stav začal komplikovat. "Stěžoval si na brnění končetin. Poté začal upadat do šoku a přestal komunikovat. Nebyl tedy schopen záchranářům ani policii v tu chvíli sdělit, jestli v autě ještě někdo není," sdělila Effenbergerová ČtiDoma.


Muž byl po ošetření odvezen leteckou službou do Prahy. Na místě po celou dobu setrval lékař záchranné služby. Stále se totiž nevědělo, zda v autě necestoval ještě někdo další.


Vypátrat vůz pod hladinou musela vyhledat potápěčská skupina vyslaná na místo z opěrného bodu Hl.m. Prahy ve spolupráci s policisty z poříčního oddělení Slapy. Následně ho vyzvedli ze zhruba 6metrové hloubky pomocí zvedacích vlaků. Člunem pak zničený Citroen odvekli na nedalekou náplavku. Odtahová služba vytáhla vůz z vody. Žádný spolucestující v něm naštěstí nebyl.
 

Čtěte také:

Nehoda na Slapské přehradě. Jeden utonulý, jeden zraněný

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru