Dny českého piva probíhají celý tento týden, kam na ně vyrazit?

Věděli jste, že svatý Václav je patronem českého piva?
  |  

V neděli odstartovaly v 6 000 restauracích a hospodách po celém Česku letošní Dny českého piva, které poběží celý týden až do soboty 3.10. Dny začaly v předvečer svátku svatého Václava, patrona českého piva. 

"Lahváče" se pijí častěji než čepované

Dny českého piva pořádá Český svaz pivovarů a sladoven již potřetí, letos se akce rozšířila na celý týden a změnila název na Dny českého piva (z původního Den českého piva). Do akce se letos zapojilo na 6000 restaurací, což je o polovinu více než loni. Hospody si připravily nejrůznější speciální nabídky, například speciální pivní menu, pivní speciály nebo návštěvu místního sládka. Cílem Svazu a také Dnů českého piva je podporovat spotřebu čepovaného piva, která dlouhodobě klesá na úkor piva lahvového. 

 

Nově Den otevřených pivovarů

„Ze Dne českého piva se již za dva roky vytvořila tradice, která zajímá nejen konzumenty, ale i pivovary a restaurace. Proto jsme se rozhodli tyto oslavy rozšířit na Dny českého piva a přidat nový prvek – Den otevřených pivovarů. Věřím, že během pár let se z události může stát skutečný celonárodní svátek pro všechny, kteří mají rádi české pivo a chtějí ho s námi oslavit,“ uvedl František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven. Pokud se chcete akce zúčastnit, máte na výběr mnoho různých restaurací v Úvalech, Jirnech, Horních Počernicích, Kolodějích, Dubči, Klánovicích a mnoha dalších místech. Tu svou hospůdku si můžete vyhledat na mapě podniků na adrese http://www.dnyceskehopiva.cz/#podniky.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru