Čas výlovů rybníků je tady, kdy a kam se na ně vypravit?

Výlovu Jevanského rybníka se můžete zúčastnit 22. října
  |  

Podzim je zde a s ním také tradiční výlovy rybníků. Pokud se chcete podívat, co se v rybníkách ukrývá za poklady, vydejte se třeba k rybníkům v Počernicích, či v okolí Vyžlovky. 

Z výlovu v Horních Počernicích si ryby nepřinesete

První výlov rybníka se uskuteční v Horních Počernicích: "Výlov rybníka Chvalský bude dne 3. 10. 2015 v sobotu. Sraz u rybníka pro rybáře je asi v 07.30 hodin. Ryby z výlovu se neprodávají! Jsou určeny k zarybnění sportovních revírů ČRS,"  sdělil nám Lubomír Dohnal z Českého rybářského svazu, pobočky v Horních Počernicích. 10. října můžete přijít na rybářské dětské závody k sportovnímu rybníku Koupaliště. 17. října se koná výlov rybníka Biologický 2 ve Svépravicích. Ryby si opět nemůžete zakoupit, budou sloužit k zarybnění jiných rybníků. Rybníky budou na jeden až dva týdny vypuštěny. 

 

Jevanský rybník má poškozený napouštěcí systém

Česká zemědělská univerzita pořádá výlovy rybníků v okolí Kostelce nad Černými lesy. 22. října můžete zažít výlov Jevanského rybníku, 7. listopadu Vyžlovského rybníku, 11. listopadu rybníku Pařez, 13. listopadu Louňovického rybníku. Tyto rybníky budou okamžitě napuštěny, s výjimkou jevanského rybníku. Zde se bude opravovat vypouštěcí systém. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru