Amazon to nemá v Počernicích vůbec jisté, protestů přibývá, starostka musí stavbu povolit

Starosta Počernic se vyjádřila k machinacím v zákulisí...
  |  

Včerejší článek Hospodářských novin, který se značnou jistotou tvrdil, že v Horních Počernicích vyroste hala pro Amazon, spustil lavinu obrovského zájmu. Nyní to vypadá, že vše je poněkud jinak, než je v článku uvedené. 

Investor se stále ještě nevyjádřil přesně

Věc se má tak, že zastupitelstvo projednávalo návrh developera P3 na vybudování dalších hal na pozemku v Horních Počernicích. Komise se usnesla na tom, že další stavba v navrhované podobě by představovala obrovský nápor na místní dopravu a návrh tedy nepodoručila, naopak doporučila investorovi, aby ještě zapracoval na návrhu dopravy zaměstnanců.

 

Halu bude obsluhovat 20 kamiónů za hodinu

Zcela původní návrh představoval čtyři menší haly (ty má developer P3 schválené), nikoliv jednu velkou, jaká by měla vyrůst právě pro největší zásilkový obchod Amazon. Nicméně investor společnost P3 stále neřekl, že by se mělo jednat o halu pro Amazon: "Za naši společnost P3 jako developera a vlastníka parku P3 Horní Počernice můžeme potvrdit, že momentálně probíhají o nové výstavbě v tomto parku jednání s více společnostmi. Jakékoliv podrobnější informace o těchto jednáních jsou však před jejich ukončením předmětem obchodního tajemství," uvedl šéf P3 Tomáš Míček. Projednává postavení anonymní haly, která by měla mít 24 hodinový provoz ve 2 směnách, celkem by zde mělo pracovat 3000 zaměstnanců, pro které bude vybudováno pouze 315 parkovacích míst. Zásobování haly by mělo být prováděno 20 kamiony za hodinu. Dle návrhu developera by stavba měla začít již v říjnu letošního roku. Celkem se jedná o 45 390 m2 zastavěné plochy. 

 

Horní Počernice musí s výstavbou jedné velké haly souhlasit

Pokud bude chtít developer P3 povolení na stavbu jedné velké haly, musí mít souhlas městské části Horní Počernice, která je také účastníkem řízení. Přesto již nyní má developer schválený projekt několika menších hal a i jejich obslužnost bude problém. O dalším vývoji případu vás budeme včas informovat. O kauze jsme informovali již v úterý 18. srpna v tomto článku. Proti výstavbě haly jsou někteří místní zastupitelé (např. Vilém Čáp ze ĆSSD již napsal otevřený dopis zastupitelstvu), tak místní občané, kteří iniciovali vznik stránky na Facebooku Amazon v Horních Počernicích nechceme.