Tak bude Amazon v Počernicích, nebo nebude? Z vyjádření starostky stále není jasno...

Starosta Počernic se vyjádřila k machinacím v zákulisí...
  |  

I nadále pro vás pozorně sledujeme kauzu Amazon, tedy hrozící výstavbu obří logistické haly v Horních Počernicích. Nejnověji se ke kauze vyjádřila starostka Počernic Hana Moravcová. 

Na čí straně je radnice?

Možná výstavba obří haly v Horních Počernicích vzbudila značné vášně. Ty byly poněkud uklidněny po rokování občanů se zástupci developera a radnice, neboť místní odcházeli s pocitem, že stavba haly je smetena ze stolu. Jaké bylo překvapení,  když však jednání ohledně výstavby měla pokračovat dále, avšak za zavřenými dveřmi a pod vedením radnice... Hnutí občanů Počernic proto požádal starostku Hanu Moravcovou, aby jasně deklarovala, na které straně barikády stojí,  zda Amazon chce, nebo ne a co stojí za podivnými jednáními se zástupci Amazonu a developera...

 

Amazon prý jen poděkoval za přijetí

"V minulém týdnu požádal zástupce P3 park (developer pozn. red.) o schůzku. Schůzka proběhla v zasedací místnosti ÚMČ za účasti některých členů RMČ, Ing. Míčka, Ing. Kučery, pana Boldyše, pana Paetzmanna a paní Rabl. Poslední dva jmenovaní jsou zástupci firmy Amazon. Na této schůzce zástupci Amazonu poděkovali za přijetí s tím, že využívají situace, kdy jsou v České republice na slavnostním otevření v Dobrovízi, aby se mohli představit zástupcům vedení radnice," mluví Hana Moravcová o jednání, které následovalo poté, co byla veřejnost uklidněna, že žádná hala nebude a dodala: "Co se týká mého osobního názoru, ten není v tuto chvíli důležitý. Řídím se Usnesením RMČ a svůj osobní názor určitě uplatním v rámci diskuse s občany a zastupiteli, pokud se tématem Amazon budeme nadále zabývat."

 

Hnutí občanů Počernic: Nedozvěděli jsme se nic

Alena Štroblová z Hnutí občanů Počernic je odpovědí poněkud zklamána: "Upřímně, kromě toho, že má paní starostka "fofr", jsme se toho moc nedozvěděli. Například - proč o představení se zástupců firmy Amazon představitelům radnice nebyli informováni zastupitelé? Proč naopak dostali pozvání zástupci občanských sdružení? Jako na potvoru zrovna ti, kteří coby účastníci řízení vznesli proti záměru výstavby haly Amazonu námitky? A jako poslední - neptali jsme se přece, čím  se paní starostka řídí? Zajímá nás její názor jako představitelky vedení městské části, jejíž občané mají právo jej znát," uvedla Alena Štroblová.

 

O kauze, ve které můžeme ještě čekat zajímavé zvraty, vás budeme i nadále informovat. 

 

Kauzu sledujeme od samého počátku. Nejprve jsme psali o tom, jakou oklikou se místní vůbec o možné výstavbě dostali (tento článek), přinesli jsme zamítavé stanovisko místního zastupitele Viléma Čápa (tento článek), informovali o rokování občanů a developera v tomto článku a nejnověji psali o tom, jak opět sílí dohady, že městská část chce povolit výstavbu za zády občanů v tomto článku.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru