Nemohli nastartovat, tak motorku jednoduše odtlačili

Pachatelé nemohli motorku nastartovat. Nic jim však nebránilo ji prostě odtlačit.
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Dvojici mužů zaujal v Kladně zaparkovaný motocykl před Albertem. Díky kameře se podařilo detailně zmapovat jejich počínání.

Nastartovat ani nepotřebovali

Hbití zloději zvládli v neděli 16. srpna odcizit motorku během pouhých dvaceti minut. S tím, že stroj nemohli nastartovat, si příliš hlavu nelámali. Poté, co poškodili zámek, motorku jednoduše odtlačili, jak můžete vidět na přiložených fotografiích.

Podle policejní mluvčí Michaely Novákové však k podobným případům nedochází příliš často. „Co se týče této krádeže, jedná se spíše o ojedinělý případ,“ sdělila ČtiDoma o kráděži, která se odehrála v ulici Obránců Míru. „Lidé většinou motocykly nechávají v garážích. V tomto případě se motorka nacházela zaparkovaná přímo v centru města.“ Dodejme jen, že zloději se zase většinou nechají odradit od toho ukrást dopravní prostředek, na němž nemůžou odjet.

Kamerový záznam umožnil detailní popis

Policie podle kamerových záznamů popisuje dvojici jako mladé muže mezi 25 a 38 lety. Oba jsou světlé pleti a hubené postavy.

První z nich má krátké hnědé vlasy, přičemž u něj můžeme zaznamenat postupující kouty. Dále ho lze identifikovat díky tmavým krátkým vousům a dioptrickým brýlím. „Oblečen byl v inkriminovaném čase do bílého trička s krátkým rukávem s potiskem světlé barvy na hrudi, bílých 3/4 kalhot, bílých sportovních bot, na zádech měl černý batoh a přes rameno černou tašku,“ uvedla dále policejní mluvčí.

„Druhý z mužů má krátké tmavé vlasy ostříhané na ježka. V době krádeže měl na sobě červené sportovní tričko s krátkým rukávem s potiskem na hrudi ve tvaru černého kříže a béžové 3/4 kalhoty. Na nahou měl černé sportovní boty. Na krku mu visel silnější řetízek,“ doplňuje popis druhého pachatele.

Policisté žádají o občany o spolupráci. Pokud by muže poznali, mohou kontaktovat jakékoli policejní oddělení či linku 158 nebo přímo vyšetřovatelku případu na čísle 974 873 578.

Daleko více než motorky se přes léto kradou kola. Více čtěte zde!