Teplé noci jsou rájem pro zloděje. Okradou vás, zatímco poklidně spíte

Domníváte se, že vás nikdo nevykrade, když jste doma? Pak jste na velkém omylu.
  |  

Kladenská policie zaznamenala v uplynulých dnech tři případy, kdy byly oběti okradeny, zatímco spaly ve svém domě nebo bytě. Mezi nimi se vyskytl i kuriózní případ hladového zloděje, kterého nejvíce zlákalo množství sušenek v domě.

Policie varuje: Vaše přítomnost zloděje neodradí

Počasí v posledních dnech dozajista potrápilo nás všechny. Jedinou částí dne, kdy teplota klesne na přijatelné hodnoty, pak představují noční hodiny, v nichž se odebíráme k zaslouženému odpočinku. Touha ochladit svůj domov je silná, stejnou však pociťuje zloděj při pohledu na otevřené okno.

Policisté proto nabádají k tomu, abychom okna zavírali, i když se ze svého obydlí vzdálíme jen na chvíli, které může pozorný zloděj využít. V případě nočního větrání pak doporučují zajistit obydlí bezpečnostním systémem, jenž u spousty z nich chybí. Pro zloděje pak pootevřené okno nebo balkonové dveře nepředstavují žádnou překážku. Výstraha se týká nejen obyvatel rodinných domů, ale také občanů bydlících v nižších patrech bytů.

Starožitný obraz i „sušenkový“ zloděj

Policie dále informovala o třech případech, které se odehrály v uplynulém týdnu v Kladně, kdy byli majitelé vždy přítomni a okradeni ve spánku. K prvnímu z nich došlo v pátek v noci ze 17. na 18. července. Dvacetiletý mladík nechal v přízemním bytě nezajištěné balkonové dveře. Vzbudil se bez peněženky a značkových kožených bot. Škodu policisté vyčíslili na 2 200 korun.

Obyvatelům rodinného domu se zase stala osudná nedělní noc z 19. na 20. července. Zloděj sice musel překonat takřka třímetrové oplocení, za ním ho však již čekalo pootevřené okno. Odnesl si finanční hotovost a především starožitný obraz v hodnotě 10 000 Kč. Celkově způsobil škodu ve výši 10 400 korun.

Ve středu 22. července se zloděj dostal do rodinného domu v ranních hodinách. Zdolal dvoumetrový plot, poté využil sklepního okna, aby pronikl dovnitř. Další průběh krádeže byl poměrně kuriózní. Pachatel poškodil sklepní dveře, z bytu poté odcizil čtyřicet kusů sušenek v hodnotě 700 korun a svazek deseti klíčů v hodnotě 300 korun. Způsobená škoda na dveřích pak dosáhla stejné výše jako hodnota ukradených sušenek a klíčů a to celkově 1 000 Kč.

Policie všechny případy prošetřuje po pachatelích a intenzivně pátrá.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru