V Kladně zítra opět nepoteče voda

  |  

Na suché kohoutky se musí připravit více téměř 4 tisíce obyvatel kladenských Kročehlav.

Bez vody se ocitnou nejen domácnosti, ale rovněž mateřské školy

Odstávka vody se po týdnu opakuje. Minulou středu postihla netekoucí voda hned 7 tisíc obyvatel Kročehlav. Podle středočeských vodáren se jedná o poslední z plánovaných odstávek, k nimž dochází z důvodu výměny vodovodních uzávěrů. Jaký má jejich obměna smysl jsme vysvětlovali již v minulé zprávě.

Přerušení dodávek vody se týká 82 odběrných míst, tedy především panelových domů. V území se ale nacházejí také dvě mateřské a dvě základní školy, dětský rehabilitační stacionář a jedno střední odborné učiliště.

Konkrétně se jedná o tyto ulice: Lacinova, Jaroslava Foglara, Vrchlického, Dánská, U Tržnice, Vodárenská, Gen. Píky, Finská.

Nosiči vody opět povoláni do služby

„Náhradní zásobování bude zajištěno po trase odstávky pojízdnou cisternou a mobilními kontejnery rozmístěnými v ulicích Vodárenská, Jar. Foglara, Finská, Vrchlického, Dánská a Gen. Píky,“ informovala mluvčí středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Oblíbenou službou se rovněž stávají nosiči vody asistující u pojízdných cisteren. Více o tom, jakou odvedli dříve práci, si můžete přečíst zde.

Kdy vám vypnou vodu? Buďte vždy připraveni!

Na odstávku vody je dobré být předem připraven. Středočeské vodárny proto přišly s bezplatnou SMS službou prostřednictvím jíž byste měli dostávat informace vždy s předstihem. K jejímu odběru se přihlásíte prostřednictvím tohoto formuláře.