Nepořádek můžete v Mnichovicích nahlásit SMS nebo zavoláním

I takto vysklenou vitrínu můžete nahlásit
  |  

Mnichovičtí mají nyní možnost, jak pomoci, aby bylo jejich město o něco hezčí. Pokud totiž uvidí nějaké nepěkné a neuklizené místo, mohou ho nahlásit radnici snadno pomocí esemesky. 

Ošklivé místo nahlaste

Zničené lavičky, dětské hřiště, rozbité okno, zábradlí, poničené zdi... Určitě i ve vašem městě či obci je spousta míst, která se vám nelíbí. V Mnichovicích však mají účinný nástroj, jak taková místa zlepšit. Mohou je totiž nahlásit a radnice by se měla postarat o nápravu. 

 

Napište SMS nebo volejte

Ošklivé místo mohou lidé nahlásit buď pomocí zprávy SMS nebo zavolat. Psát zprávy SMS mohou kdykoliv, volat lze pouze v pracovních dnech od 8 do 15 hodin. Volat i posílat zprávu je možné na číslo  728 30 70 90. Neuklizené místo je třeba popsat, zadat přesnou lokalitu a určit, co je zde špatně. 

 

Sdílejte místo v aplikaci

Dále je možné k nahlášení místa k nápravě pomocí aplikace Lepší místo, která se ke stejnému účelu využívá také v dalších městech, jako třeba v Jablonci. Ta je dostupná na internetové adrese http://lepsimisto.info.

Nepořádek na ulici je třeba vyfotit a s krátkým popisem vložit prostřednictvím aplikace na stránky. Obrázek zde mohou i ostatní komentovat a vy můžete rovnou vidět, zda se váš požadavek na nápravu již řeší. 

 

V Čelákovicích od aplikace odstoupili

Před rokem se k užívání aplikace přihlásily také Čelákovice, avšak během chvíle od aplikace odstoupily. Původně neškodné internetové stránky se prý využívaly k předvolebnímu boji a také k šíření rasismu a vulgarit.

O překvapivém využívání aplikace v tomto městě pro vás připravujeme samostatný článek. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru