V Mnichovicích můžete mít problémy s příjmem televize, buduje se zde síť LTE. Jak postupovat?

Výstavba sítě LTE může rušit televizní signál
  |  

V Mnichovicích se v současné době může některým obyvatelům stát, že příjem jejich televizního signálu je rušen, a to zejména v okolí Bezručovy ulice. Příčinou tohoto stavu je s největší pravděpodobností budování sítě LTE, která umožňuje ty nejvyšší rychlosti mobilního internetu

T-Mobile: na vině je špatně nastavená anténa

Na to proč k takovému stavu dochází, jsme se informovali u Martiny Kemrové, tiskové mluvčí společnosti T-Mobile: „Děje se to na různých místech, máme pásmo sousedící s DVB-T a když mají lidé špatné set top boxy a nedobře nastavenou anténu, pak je signál rušen. Řešíme jednotky, či desítky podobných problémů měsíčně,“ sdělila serveru Čtidoma.cz.

 

Ozvěte se odborníkům

Inženýr Jiří Štorkán, vedoucí oddělení kontroly odbor pro oblast Praha Českého telekomunikačního úřadu k tomu dodal: „Rušení signálu DVB-T signálem LTE a způsob odstraňování těchto potíží probíhá v Mnichovicích shodně jako ve všech ostatních oblastech České republiky. Informace k této problematice je přístupná pro veřejnost na internetovém odkazu http://www.ctu.cz/ctu-informuje/problematika-souvisejici-s-provozem-siti-lte.html webových stránek Českého telekomunikačního úřadu,“ sdělil našemu serveru. V případě, že k rušení dochází i ve vašem bydlišti, ozvěte se neprodleně ing. Štorkánovi na telefon 224 004 504, nebo na e-mail storkanj@ctu.cz. Na místo by se měli dostavit odborní pracovníci, kteří závadu prověří a spolu s mobilním operátorem zajistí nápravu.

 

Co je to LTE?

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích. Tuto síť spustila prvně Telefonice O2  v Jesenici u Prahy v roce 2012, T-Mobile pokryl v roce 2012 Mladou Boleslav. LTE funguje na několika frekvencích.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru