Nehvizdy obtěžuje zápach z výrobny brambůrek. Kdy dojde k nápravě?

Výrobna chipsů v Nehvizdech stále obtěžuje zápachem celou obec
  |  

Znáte brambůrky Tretter's Chips? Ty se sice honosí fakty, že jde o zeleninové a tudíž zdravé chipsy, ale občané Nehvizd jim přesto nemohou přijít na jméno. Na území obce se totiž nachází výrobna těchto brambůrek, které obtěžují městys velmi nepříjemným zápachem.

Zápach brání užívat si zahrady

Zápach je místními popisován jako připálenina: „Nemůžu jít ani se synem na zahradu, když chceme na čerstvý vzduch, musíme jet někam za Nehvizdy!“ stěžuje si třeba jedna místní obyvatelka. Zápach jasně ukazoval na místní výrobnu zeleninových chipsů Tretter's, kterou založil Michael Tretter, mimo jiné provozovatel známého baru v centru Prahy.

 

Výrobce chipsů se diví

Ten se v první fázi výtkám Nehvizdských divil: „Vzhledem k tomu, že v bývalém působišti jsme nezaznamenali jedinou stížnost na zápach bylo pro nás překvapující , že množství stížností se v posledních týdnech značně navýšilo,“ uvedl Michael Tretter. V předchozí době se brambůrky vyráběly ve Stříbrné Skalici.

 

Výrobna brambůrek teprve vybírá výkonnější filtraci

Radnice obce uložila společnosti Chips Praha, aby do 30. září zjednala nápravu, což se evidentně ještě nestalo: „Nyní se nacházíme ve fázi, kdy výkonnější filtrační zařízení výparů z naší provozovny je již vybráno a objednáno - je tedy jen otázkou termínu instalace od dodavatele,“ uvedl Michael Tretter 2. října. O dalším vývoji celé kauzy vás budeme již brzy informovat.