Nejhorší věznice světa. Tady se napraví i ti nejhorší kriminálníci

Vězení La Sabaneta ve Venezuele doslova přetéká vězni
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Vězení je místo, kterému se chceme z podstaty vyhnout. Jediná přijatelná návštěva je skrze fotografie, film, dokument nebo vyprávění. Někteří lidé si vybrali život na hranici zákona, kde hrozí tvrdý pád na úplné dno společnosti. Zapomeňte na komfort vězení, kde společné koukání na televizi a cvičení v posilovně je standardem. V těchto místech jde o život!

Jiný kraj, jiný mrav. Rčení, které má mnoho přesných příkladů. Jedním z nich je i úroveň vězeňského systému. Ten, kdo se rozhodne pro kriminální činnost, by měl poctivě zvážit, kde trestný delikt vykoná.

Třeba takové vězení v Norsku je mezi kriminály ráj na zemi. I masový vrah a jedna z největších zrůd moderní historie Anders Breivik si stěžoval, že na jeho cele má k dispozi pouze Playstation 2. Vězni v následujících věznicích mají zcela jiné problémy. 

V České republice je 10 vazebních věznic a 25 klasických věznic. Ty jsou obsazené přibližně počtem 21 500 vězňů.

Bang Wang - Thajsko

Thajsko, to nejsou jenom krásné pláže a buddhistické chrámy. Turistická lákadla se v těchto destinacích rozšiřují i o nelegální obchod s drogami. Přes přísné tresty v krutých věznicích se stále najde mnoho odvážlivců, kteří riskují odnětí svobody.

Pro ty, kterým obchod nedopadl úplně nejlépe, jsou připravená místa jako Bang Wang v Bangkoku. První tři měsíce naustále připnuté okovy na nohou. Jedna miska rýže s malou porcí nevábné ryby denně. Hromadná sprcha hadicí z odpadové řeky. Infekce, HIV a jiné nemoci jsou na denním pořádku. Místo, které je nazýváno peklem na zemi, patří mezi ta úplně nejhorší místa na světě. 

ADX Florence – USA

Nejstřeženější věznice na světě, přezdívaná "Alcatraz Skalistých hor", je místo, kde se nachází pravděpodobně největší počet špiček kriminální činnosti. Teroristé, šéfové mafiánských kartelů nebo masoví vrazi.

Všichni podléhají tomu nejpřísnějšímu systému ostrahy a bezpečnostních systémů. 23hodinová izolace o samotě, odhlučněné cely s minimem denního světla uvádí vězně do stavů absolutního šílenství. Ten, kdo se proviní proti pravidlům, končí v tzv. "černé díře". Vězeň je připoután k posteli v cele, kde panuje absolutní tma a ticho. 

La Sabaneta - Venezuela

Tak tomuto vězení rozhodně nevládne policejní zákon s jistotou. Vzpoura je tu na denním pořádku. Hlavní důvod je neskutečná přeplněnost vězeňské kapacity. Cely pro 800 lidí obývá něco kolem 2,5 tisíce vězňů. Poměr jeden hlídač na 250 kriminálníků způsobuje věčné nepokoje. V roce 2012 zde bylo zabito 591 vězňů, kteří se vyvraždili v rámci vnitřních těžko kontrolovatelných pravidel. 

La Santé - Francie

Pařížská věznice už svým názvem poutá pozornost. V překladu znamená zdraví, které aby člověk v tomto zařízení pohledal. V roce 1999 zde spáchalo sebevraždu 124 vězňů. Přičin můžeme naleznout hned několik. Nedostatečná hygiena, která působí šíření vážných chorob, shnilé jídlo a přítomnost krys.

Jen krátký výčet, který z věznice La Santé udělal tu nejdepresivnější věznici s velkým počtem sebevrahů. Aktuálně se neudržitelnou situaci věznice rozhodly úřady řešit rekonstrukcí. K dnešnímu dni je tedy prázdná a uvidíme, jaký bude její další osud. 

KAM DÁL: Cesta vlastním autem může být stejně nebezpečná jako veřejnou dopravou. Nezapomínejme čistit všechna důležitá místa.

 


Životní styl

Zdraví

Hobby