Praha chystá sběr olejů, jinde je mohou lidé ukládat do kontejnerů

Podobné popelnice stojí například v Českých Budějovicích
 

To, co je jinde už běžné, hodlá Praha zavést zkušebně v druhém pololetí příštího roku. Od té doby budou moci Pražané odložit do sběrných dvorů použitý olej, který bude takto ekologicky zlikvidován. 

Olej do sběrného dvora

Použitý olej, na kterém jste třeba smažili řízky, nebo olej z fritézy, bychom neměli lít do kanalizace, neboť tuk může ucpat čističku odpadních vod. Více jsme o tématu napsali v tomto článku. Pokud jste však chtěli doposud v hlavním městě zlikvidovat olej ekologicky, měli jste smůlu a museli ho odhazovat pouze do směsného odpadu. Hlavní město Praha chce od příštího pololetí nabídout Pražanům možnost, aby olej odevzdávali ve sběrných dvorech, kterých je v Praze 19. Podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hoffmana takto město otestuje, zda je o službu vůbec zájem. 

 

V jiných městech olej do kontejnerů

V jiných městech po republice je přitom možné odkládat olej do speciálních kontejnerů, které rozmístila firma Eko-PF. Olej je možné odhazovat zdarma, kontejnery firma pravidelně vyprázdňuje a sváží a provoz dotuje z prodeje olejů jako pohonného paliva. Tuto možnost mají jinak běžně živnostníci, kterým se také spíše prodej oleje vyplatí. Obce, které si přejí tuto možnost občanům nabídnout, se mohou u firmy Eko - PF informovat a dohodnout s ní umístění kontejnerů ve svém městě, a to zdarma. Další informace obce najdou na internetových stránkách http://projektpromestaaobce.cz. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru