Během Třebotovem - radost ze sportu i dětské slzičky

Loni se běhu zúčastnilo 100 závodníků. Letošek tedy znamenal stoprocentní nárůst.
Zobrazit fotogalerii (8)
  |  

Druhého ročníku charitativního běhu se zúčastnilo 200 závodníků. Nejmladšímu byly 3 roky, nesjstaršímu 75 let.
 

Minulou sobotu 12. září to v Třebotově žilo. Zatímco se v nedalekém Radotíně degustoval burčák, v Třebotově běželi pro nadační fond Dobrý Anděl.

Rodiče mohli běžet a o děti bylo mezitím postaráno. Tvořily v dílně nebo se vyřádily na skákacím hradu.

"Odložené" děti pohlídal plyšový kamarád

„Akci jsme pořádali, takže moje hodnocení není úplně objektivní, ale bylo to super. Lidem se to líbilo," sdělila ČtiDoma jedna z organizátorek akce Lenka Rajchrtová ze soukromé mateřské školky Petrklíč. Neposedným ratolestem zajistili zábavu v děstkém koutku, případně si mohly zařádit na skákacím hradu Metlife nebo se spřátelit s velkým plyšovým Snoopym.

"Loni se zúčastnilo 100 lidí včetně dětí. Letos byl tedy stoprocentní nárůst," pochvaluje si paní Rajchrtová narůstající zájem. "Když běželi oba rodiče, děti strávily čas u skákacího hradu nebo u dílniček."

Snoopy zaujal hlavně mladší účastníky závodu.

Někdo odešel s brekem, jiný zamířil na burčák

"Děti dostaly při příchodu igelitku s cenami, takže byly rády, i když nevyhráli," říká paní Rakjchrtová. Někomu však chabá cena útěchy přesto nestačila. "U dětí samozřejmě byly nějaké slzičky," říká s pochopením paní Rajchrtová, která je sama maminkou.

Běh byl úspěšný i z toho důvodu, že doběhli všichni účastníci. Řada vyčerpaných sportovců následně zamířila doplnit síly na Radotínské burčákobranní.

Nejmladšímu účastníkovi závodu jsou teprve tři roky.