Červené trenky tentokrát na radnici v Řevnicích

Trenky na radnici v Řevnicích. Jsou menší než na hradě, je menší i problém? A mají v Řevnicích tak schopného rétora, jako má pan prezident v panu Ovčáčkovi? Pokračování již brzy!
  |  

Kdo je vyvěsil? Co mají symbolizovat? A proč právě v Řevnicích?

V Řevnicích je dlouhodobě živo. Vládne zde společně TOP 09 a ANO, tedy koalice na celostátní úrovni zcela nepředstavitelná. Faktický vítěz voleb je v opozici. Nedávno proběhla zpráva o "dohodě" mezi radou obce a ředitelkou školy o jejím odchodu. V radničním časopise nezaznívá kritický hlas. Nemají trenýrky viset na více radnicích? Jak to vypadá u vás?

 

Proč visí trenky na radnici?

Nabízí se paralela s hradem a panem prezidentem. Nelze vyloučit, že je někdo nespokojen s panem starostou Smrčkou či s celým vedením obce. Pokud ano, souvisí nespokojenost s postupem radních ohledně školy? Místní mají v živé paměti drama kolem vztahu bývalé ředitelky školy a bývalého vedení, které dnes sedí v opozici. 

 

Stávající koalice před volbami hlásala absolutní otevřenost svých kroků. Jsou snad trenky symbolem nespokojenosti s "otevřeností" radnice? Jde o developerský projekt pana radního, o kterém nechce radniční plátek psát? Nebo jde o úplně jinou kauzu? Samozřejmě, že je možné, že jde "jen" o podporu  festivalu Crazy film fest.  

 

Hledá se autor rudého praporu! A co na to radnice?

Renomovaní právníci se zatím neshodli, jak klasifikovat hradní trenýrkovou akci. Každému je ale jasné, na co měla upozornit a vyvolává poměrně více pozitivních než negativních reakcí. Situace v Řevnicích není tak průzračná. Požádali jsme tedy o vyjádření pana starostu, bývalého pana starostu, pana místostarostu a opoziční zastupitelku. Jejich postoje přineseme.

V neposlední řadě budeme rádi, když nám ozve samotný tvůrce a své motivace sám osvětlí.