V Řevnicích nevěší hlavu, pouze červené trenýrky na radnici

"Nebylo záměrem někoho poškodit, ale poukázat na cenzorské přístupy radnice," dozvěděli jsme se od Nevěšíme hlavu, kteří se k vyvěšení trenýrek přihlásili.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Autoři trenýrkového pozdvižení v Řevnicích sdělili ČtiDoma, na co se snažili upozornit.

Přihlásili se nám skuteční vyvěsitelé trenýrek? Nevěšíme hlavu na důkaz píší následující: "Trenky jsou ručně šité a vevnitř byla plastová vzpěra, nohavičky trenýrek byly elegantně vyztuženy špejlemi a uprostřed byla elegantní guma a z ní stylisticky vyzdobená mašlička.

Byli bychom velmi rádi, kdyby pan starosta trenky nelikvidoval, ale dokázal to, že je nad věcí a dal je do kina vedle krásných uniforem Otců zakladatelů Sokola. Myslíme, že trenýrky mají právo na důstojné místo, aby je místní mohli chodit obdivovat. Už kvůli té náročné práci, vše bylo děláno ručně a s péčí."

Během minulého víkendu bylo v Řevnicích živo. Dlouho připravovaný festival Crazy film fest byl téměř zastíněn rudým praporem, který se rozevlál na řevnické radnici. Více o trenýrkách jsme psali ve článku Červené trenky tentokrát na radnici v Řevnicích.

Vzhledem k tomu, že jsme neznali původce celé události, oslovili jsme představitele řevnické vládnoucí koalice a opozice k vyslovení vlastního názoru. V mezidobí se ozvali rovněž autoři trenkové akce.

Místostarosta Skripnik: Hrabete se v...

Místostarosta Skripnik z TOP 09 redakci kontaktoval jako první. Po sobotním večerním telefonátu poslal následující reakci: "Trencle jsme vyprali, vyžehlili a jsou připravené na další spartakiádu. Poslali jsme je jako rekomando na adresu redakce a prosíme o předání majiteli. Zisk z publikování kauzy zašlete na účet Ztohoven." Nevíme, zda jsou na vině doručovací služby, nicméně zásilku trenýrek jsme doposud neobdrželi.

Náš následující článek, ve kterém jsme mimo jiné informovali o tom, že trenýrky na radnici již nevisí, však motivoval pana místostarostu k další reakci. Pan Skripnik nám do telefonu sdělil toto: "Buďto jste píchli do vosího hnízda, nebo se hrabete v hovně."

Žádost o vyjádření jsme poslali rovněž současnému starostovi Řevnic Tomáši Smrčkovi i bývalé hlavě města Liboru Kvasničkovi. Ti na naši výzvu reagovali mlčením.

Toto vyjádření místostarosty Skripnika k červeným trenýrkám Jan Šercl komentuje slovy: "Předpoklad pana Skripnika o jakémkoliv propojení s mou osobou je nesprávný, s trenýrkami ani s Řevnicemi nemám nic společného."

Zastupitelka Dercová: Způsob, jakým byla ředitelka Seidlerová odejita, pobouřil všechny slušné lidi

Jaroslava Dercová z PRO Řevnice uvedla pro ČtiDoma toto: "Podle reakcí spoluobčanů, které se ke mně donesly, se asi ztotožním s názorem, že tento čin je projev nespokojenosti s praktikami nového vedení obce. Vyvrcholením všeho je způsob, jakým radní a jejich přátelé ,,spolek Řevnice dětem,, donutili k odchodu nejdříve oblíbenou zástupkyni a poté i ředitelku ZŠ. Od nástupu do vedení obce po volbách 2014 rada města systematicky činila kroky, které nové paní ředitelce měly co možná nejvíce znepříjemnit život. Způsob, jakým byla „odejita“, všechny slušné lidi velmi pobouřil."

Fotografie trenýrek s vyjádřením se objevila i na facebookové stránce TOP09. V příspěvcích návštěvníků nalevo si můžete povšimnout komentáře Martina Derca, který stejné foto publikoval s vlastním textem. Více zde.

Nevěšíme hlavu: Prošťouchneme ucpaný systém v Řevnicích

Nakonec se ČtiDoma se přihlásili i pravděpodobní autoři trenýrkové kauzy. Podobně jako paní Dercová potvrdili naše domněnky, že jedním z hlavních témat v Řevnicích je momentálně situace okolo základní školy.

"Nebylo záměrem někoho poškodit, ale poukázat na cenzorské přístupy radnice a to jak v městském časopise Ruch, tak v komunikaci ke svým spoluobčanům. Při pohledu zvenčí lze sledovat, jak si bývalá paní ředitelka posteskla v e-mailu rodičům, že se jí s radnicí špatně komunikuje. Aby taky ne, vždyť ani opoziční zastupitelé nevěděli, že radnice připravuje dohodu o odchodu paní ředitelky. Důvody, proč na začátku školního roku má ředitelka odejít, tají," uvedli.

"Přístup radnice (koalice) k informování lidí je zatím smutný. Takže jsme se rozhodli, že ten ucpaný systém u nás v Řevnicích trochu prošťouchneme a uvidíme, zda to přinese výsledky," říkají dále. Další podobné akce nevylučují, spíše však doufají, že nebudou potřeba.