Oprava Rooseveltovy v Říčanech se protáhne o několik týdnů

Středočeský hejtman: "Rekonstrukce, která stojí 43 milionů korun, jistě nejen místním zkvalitní každodenní cestování po městě."
  |  

Rooseveltova ulice v Říčanech je již od července uzavřena a nyní je jasné, že se zde bude jezdit opět o něco déle, než se předpokládalo. 

Oprava měla končit v listopadu

Oprava značně poničené důležité Rooseveltovy ulice měla skončit v listopadu, což nyní bohužel neplatí. Na opravách spolupracuje město se Středočeským krajem: "Investoři jsou dva a staví společně. Kraj opravuje silnici, město zase chodníky a kanalizaci. Spolupráce s panem hejtmanem a lidmi z odboru dopravy Středočeského kraje je ale dobrá a rychlá,“ vysvětluje starosta Vladimír Kořen a dodává: „Při každé rekonstrukci se najde něco nového, co překvapí, Umíme si ale poradit.“

 

Dokončení až v prosinci

Při opravě se vyskytly nenadálé okolnosti: „Pod dlažebními kostkami narazily stroje na historickou štětovou vrstvu ze žulových kamenů. Tato vrstva má velmi dobrou únosnost, a proto bylo rozhodnuto o jejím zachování v maximální možné míře. To však ovlivnilo i související práce na výstavbě vodovodu, rekonstrukci dešťových vpustí a v některých místech zachování podkladu vyžaduje i úpravu spádování vozovky,“ vysvětluje Dominik Landkammer z oddělení investic města. Proto se celá oprava poněkud protáhne, a to až do prosince, kdy je nový termín dokončení.

 

Jak bude nově vypadat rekonstrukce:

I. B ETAPA - Do 7. října probíhá oprava úseku Na Spilce – Jizerská.

II. ETAPA – Realizace, která se týká nejdelší části mezi Jizerskou ulicí až K Solné stezce, bude trvat nejdéle, a to od 7. 10. do 15.12.

III. ETAPA - Do konce září by se měla stihnout III. etapa v úseku od Solné stezky po konec místní části „Kuříčko“.

IV. ETAPA - Od 1. 10. do 15. 11. probíhají práce na posledním kruhovém objezdu Říčanská – Solná stezka.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru