Řidič kamionu ve Zvoleněvsi suverénně projel železničním přejezdem a urazil závoru

Opravu závory vyčíslili policisté na tisícikorunu. Kamion neměl ani škrábnutí.
Zobrazit fotogalerii (4)
 

V posledních týdnech je okolo železnic opravdu rušno. Při včerejší nehodě nebyl nikdo zraněn. Nad chováním řidiče nákladního vozu však zůstává rozum stát.

Všichni víme, že jezdit na červenou se nemá. Někteří z nás toto pravidlo čas od času na semaforu poruší. Obvykle vidíme-li, že nic nejede nebo nám barva přeskočila z oranžové na červenou na poslední chvíli. Dojít k podobnému úsudku na železničním přejezdu může ale pravděpodobně jen někdo, kdo si příliš neváží vlastního života.

Závora, nezávora jede se dál

Přesně k takovému rozhodnutí nicméně dospěl mladý řidič kamionu, když mu včera ve čtvrt na osm ráno spadla před auto železniční závora v obci Zvoleněves. Cizinec neváhal, jal se závoru objíždět a bez skrupulí vjel přímo do přejezdu. K jeho velkému štěstí vlak jedoucí z Kralup nad Vltavou do Slaného stál v té době v zastávce Zvoleněves. Střet vlaku a nákladního automobilu tak nehrozil.

Slalom s nákladním vozem však patří mezi pokročilejší disciplíny. Řidič ho zcela nezvládl, pravou částí tahače narazil do závory a kus jí odlomil. Poté přejezdem plynule projel. Nehodu neoznámil a po krasojízdě mezi závorami stejně suverénně pokračoval dál.

Policisté ho následně našli v místním cukrovaru. Muž se jim k incidentu přiznal. Podle policie neřídil pod vlivem alkoholu. Nyní je obviněn z porušení zákona o pozemních komunikacích. Na závoře způsobil škodu 1 000 korun.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru