Drama na nádraží v Uhříněvsi! Opilým mladíkem projel proud!

Mladíka popálil proud
  |  

K tragickému neštěstí došlo na nádraží v Praze – Uhříněvsi. Opilý mladík zde chtěl v půl jedné zamávat svým kamarádům. Přitom se ale dotklo drátů pod napětím a projel jím elektrický proud.

 

Mladík spolu se svými kamarády čekal o půlnoci na vlak, když dostali velmi nešťastný a hloupý nápad. Vylezli totiž na odstavenou lokomotivu. Mladík zvedl ruce a přitom se dotkl drátů o napětí 3 tisíce Voltů. V ten okamžik jím projel proud, následky byly fatální.

 

Mladíkovi se zastavilo srdce, navíc ho proud popálil. Jeho kamarádi ho z lokomotivy dostali dolů, zavolali záchranáře a s operátorkou na telefonu zahájili resuscitaci. V té pokračovali ještě záchranáři, kteří přijeli vzápětí. Jeho životní funkce se podařilo obnovit, ale jeho stav je velmi vážný.

Právě dráty lokomotiv jsou velmi nebezpečné. Není třeba se jich dokonce ani dotýkat, stačí se přiblížit na několik centimetrů. Bohužel, k podobným úrazům nedochází vůbec zřídka. Stanou se většinou tak, že někdo přelézá vagóny, nebo lokomotivy a k drátům se přiblíží. Pokud podobný případ neskončí smrtí, postižený je velmi vážně popálen, či třeba přijde o končetiny. V elektrické troleji vlaku může být přitom až 25 tisíc Voltů!  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru