Na Velké ceně Úval někteří přecenili své schopnosti a tekla krev, doběhli ale všichni

Velká cena Úval se jela také v kategorii dětí
  |  

V Úvalech se v sobotu běžela a jela Velká cena Úval, závod horských kol a běhu, který přes třicetistupňové teploty přilákal mnohé zájemce. Na pocity a zážitky z vyčerpávajícího závodu jsme se zeptali Dagmar Dandové, jedné z účastnic.

Letos se zraněními

Soutěž není vhodná pro méně zdatné jedince a letos zde musela zasahovat také záchranka: „Trat byla hodně náročná, obsahovala třeba okruh, který začínal stoupáním do pěkného kopce k rozhledně, pak skoky v lese, kde se jeden závodník vysekal a musela pro něj dojet záchranka protože si zlomil klíční kost. Přede mnou navíc spadla další závodnice, přes kterou přepadlo při dopadu kolo a měla celou krvavou tvář,“ líčila letošní karamboly na trati Dagmar Dandová a dodává: „Takže nic pro lidi, co jezdí na kole jen tak rekreačně. Závodníci ale měli možnost skočky a klády objet, záleželo na tom, na co se kdo cítí. Pár lidí se ale přecenilo,“ dozvěděli jsme se.

Závod kol se jel náročnou tratí, skoky ale šly objet

 

I ve vedru doběhli všichni

Závodu se účastnili muži, ženy i děti a přinesl také jednu novinku: „První startovaly děti na speciálním nenáročném okruhu, pak v 11 hodin ženy a enduro (horská kola), což se jelo dohromady, a v jednu hodinu muži. Dále následovala novinka, běh na 5 kilometrů v terénu, kudy se jezdilo na kole. Šlo dost náročnou kategorii, hlavně kvůli stoupání.  Nejnáročnější to měli ale muži, protože dojeli kolo (muži měli pět okruhů po pěti kilometrech) a rovnou absolvovali běh. Běhu se zúčastnilo asi jen 50 odvážlivců,“ informovala nás Dagmar. „Doběhli všichni, čemuž se i pořadatelé divili!“ sdělila nám.

Dagmar Dandová (vpravo) si organizaci závodu pochvalovala

Neztratil se nikdo, značení bylo dostatečné

Závodu nevytvářely ideální podmínky mimořádně horké počasí: „Vedro bylo hrozné, ale většina trasy byla v lese, takže to šlo. Trať byla skvěle připravená vzhledem k tomu, že většina překážek šla objet méně náročnou, ale delší cestou. Ondra „Brouk“ Brouček a jeho tým mají vždy skvěle označenou cestu, takže aniž bychom si trasu stihli předtím projet, byla dobře značená a nikdo se neztratil. Diváci i soutěžící si navíc užili i doprovodného programu: „Konala se i exhibice nejlepšího bikera. Vlasta Kabeláč Čiháček se jako jediný náš rider účastnil Mistrovství Evropy UCI a se svým týmem teď odjíždí na mistrovství světa do Andory,“ řekla zpravodaji Čtidoma.cz Dagmar.