V Úvalech konečně otevřou přejezd v Husově ulici

Úvalská radnice si nenechává informace pro sebe
  |  

V Úvalech konečně otevřou nově zrekonstruovaný železniční přejezd v Husově ulici, a to o půlnoci z 15. na 16. září. Skončí tak půlroční martýrium, kdy průjezd městem byl jen pro silné povahy. 

Komplikace od začátku března 

Želeniční přejezd v Úvalech byl uzavřen již na začátku března letošního roku. Oprava měla původně trvat do konce června, bohužel se o dva a půl měsíce protáhla. Úvaly se takto staly prakticky neprůjezdné, neboť železniční přejezd zajišťoval hlavní průtah městem. Problémy měli také místní obchodníci, kteří takto prakticky přišli o zákazníky. Město jim jako odškodnění nabídlo inzerci v místním zpravodaji. Městem nemohli projíždět také spoje MHD. Původně zvažovanou variantu, že by byl přejezd průjezdný vždy na šest minut z hodiny město odmítlo. 

 

Zpoždění kvůli zajišťování potřebných povolení

Rekonstrukce přejezdu probíhá v rámci opravy celé trati z Běchovic do Úval. Tato rekonstrukce se oproti plánům poněkud protahuje a v důsledku toho se posunulo takté otevření přejezdu v Úvalech: "Problémy  jsme měli hlavně v Klánovicích, kde bylo třeba nasbírat všechna potřebná povolení před započetím rekonstrukce," sdělil našemu serveru Jakub Ptačínský, tiskový mluvčí společnosti Správa dopravní železniční cesty, která rekonstrukci zajišťuje. 

 

Autobusy se vrací na svou trasu, situaci komplikuje uzvaríka Smetanovy

Díky otevření průjezdu se obnovuje provoz v zastávce "Úvaly, nám. Arnošta z Pardubic" dle pravidelného provozu. Od 16.9.2015 k uzavírce Smetanovy ulice. Zastávka U Mlýna bude dočasně zrušena, a spoje pojedou po objízdné trase, takže je třeba prodloužit jízdní dobu spoje o 2 minuty.