V Úvalech ukázali, jak bude vypadat nové obchodní centrum Na Slovanech

Obchodní cetrum vyroste v příštím roce
  |  

V roce  2016 by v Úvalech mělo vyrůst zbrusu nové obchodní centrum. Již nyní se můžete podívat, jak bude centrum a také jeho okolí vypadat. 

Rozloha více než 1000 metrů

Obchodní centrum by mělo vyrůst na křižovatce Přišimašské a Škvorecké ulice na Nových Slovanech. Rozloha obchodního centra by měla činit o ploše 1 127 m2, projekt by se měl realizovat v příštím roce, kdy by také měl být dokončen. Projekt schválilo úvalské zastupitelstvo 9. září letošního roku. Pozemek je v současné době využíván k parkování nákladních vozidel. Stavba haly potrvá čtyři měsíce, její životnost by měla být 15 let. 

 

Lidé jsou pro

Místní výstavbu nového supermarketu, který by měla provozovat Billa, spíše vítají, v Úvalech totiž zatím rozmanitější možnosti na nakupování chybí: "Já myslím,že Billa je zase příjemné osvěžení. Lidl máte kousek, Penny taky. Jsou potraviny, drogerie atd., které tam neseženete . I Tesco by bylo fajn. Beru to tak, že konečně další obchod, ať už jakýkoliv, kde bude rozmanitější nabídka," zní na Facebooku Úval.

 

Místo bytů obchody

O využití tohoto místa jednali dříve místní  zastupitelé. Jedním z návrhů bylo vybudování bytového domu a tím pádem také změna územního plánu z výroby na bydlení. To však místní radní jako nevhodné smetli ze stolu. Stavbu investuje společnost Exafin infvestiční fond s proměnným základním kapitálem, městu  by měl odvést zhruba 300 000 na developerském poplatku. 

 

Buddoucí podoba nového obchodního centra Na Slovanech

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru