Na Vyžlovce Na Návsi zakázali pít alkohol

Od 15. října 2015 se nesmí na návsi na Vyžlovce pít alkohol
  |  

Obec Vyžlovka vydala svou třetí vyhlášku, která upravuje pití alkoholu na veřejnosti. S alkoholem v ruce nesmíte do ulice Na Návsi. 

Zákaz se týká ulice Na Návsi

Od 15. října je zakázáno pití alkoholu na veřejném místě v ulici Na Návsi v obci Vyžlovka na Praze – Východ. Zajímalo nás, proč k tomuto kroku místní zastupitelé přistoupili: „Občané byli nespokojení, neboť si lidé kupovali v místním obchodě alkohol, který zde poté popíjeli a obtěžovali hlukem, nebo třeba tím, že chodili na veřejná místa na toaletu,“ dozvěděli jsme se na místní radnici. „Také nemáme rádi přílišné zákazy a příkazy, ale chceme pomoci těm, kdo zde žijí,“ tvrdí místní radnice. Jelikož se jedná o malou obec, mělo by jít spíše o přátelskou domluvu, ostatně radnice připravila letáčky, které budou na zákaz upozorňovat.

 

Hrozí i sankce

Místní se domnívají, že ti, kdo před obchodem alkoholu rádi holdují, zákazu uposlechnou. Pokud by však zákazu nedbali, může vše řešit policie a udělit pokutu, či vše odeslat do správního řízení. Vyhláška zakazuje pití alkoholu v uvedené ulici, a to po celý rok, kromě Silvestra, dále pak v okruhu 50 metrů od dětských hřišť a na zastávce hromadné dopravy. Vyžlovka vydala letos tři vyhlášky, obě se týkaly komunálního a stavebního odpadu.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru