Hvězdárna v Brně nabídne program od Štěpána až po Tři krále

Ještě nemáte program na další volné dny? Pokud to nemáte daleko do Brna, je po starostech… Hvězdárna a planetárium Brno přichystaly program pro veřejnost od Štěpána až do Tří králů. Zájemci si podle něj mohou zakoupit vstupenky na webu, aby se vyhnuli frontám.

26.12.2019 - 11:30  
Hvězdárna v Brně nabízí zajímavý program

 

Od čtvrtka až do konce roku bude kolem poledne k vidění Kouzelný útes. "Moře a oceány naší planety ukrývají neuvěřitelná tajemství. Jedním z nejcennějších je útes Kaluoka hina. Obyvatelé žili vždy poklidným životem, než vybuchla nedaleká sopka," uvedl ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

Pouť Sluneční soustavou

Odpoledne a v podvečer je na programu Příběh nekonečných poutníků, který přenese diváky na jedinečná místa napříč Sluneční soustavou. Seznámí je se dvěma poutníky, jejichž příběh je srovnatelný s výpravou kosmonautů Jurije Gagarina nebo Neila Armstronga s Edwinem Buzzem Aldrinem.

V sobotu se hvězdárna promění v hřiště pro děti a jejich rodiny. "Po celý den se budou promítat projekce pořadů v digitáriu. Zařadíme volně přístupné programy pro děti. Malí i velcí si prohlédnou pohyblivé modely brněnských modelářů nebo si zapózují s kosmonautem," řekl Dušek.

Novoroční tajemství padajících hvězd

Na hvězdárnu lze vyrazit i na Nový rok. Odpoledne bude promítání představení Lucie: Tajemství padajících hvězd, které zavede diváky mezi tři zvířecí kamarády, hledající odpovědi na otázky proč padají hvězdy a zda jsou skutečné.

Další dny hvězdárna nabídne kolem poledne Tajemství gravitace, v němž se dvanáctiletý učeň kouzelnické školy Felix bude více než o kouzla zajímat o tajemství vesmíru. Odpoledne pak opět bude na programu Příběh nekonečných poutníků.

 

Klíčová slova: