Sex, drogy a rock'n'roll: Největší hudební bouřliváci, kteří si se skandály užili své

Prohlédněte si celou fotogalerii
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Skutečnost, že hudební hvězdy občas sklouznou k alkoholu nebo k drogám, je dobře známá. Mnozí zpěváci jsou dokonce více známí množstvím průšvihů než písněmi jako takovými. Podívejte se s námi na ty největší průšviháře z hudebního průmyslu.

Elton John

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků populární hudby, který se proslavil hity jako Rocket Man, Your Song nebo Candle in Wind, se do jisté míry proslavil díky extravagantním kostýmům a velkolepým show. Právě díky nejrůznějším vylepšením byly jeho koncerty tak nezapomenutelné.

Mnohé z života Eltona Johna mohou diváci v současné době zhlédnout na plátnech kin. Už několik týdnů je totiž v programech snímek Rocketman režiséra Dextera Fletchera. Biografický film přibližuje právě život Eltona Johna a navazuje tak do jisté míry na veleúspěšný film Bohemian Rhapsody z minulého roku, jenž se zas zaměřoval na skupinu Queen a především na frontmana Freddieho Mercuryho.

Stejně jako Freddie Mercury si i Elton John svého času užíval jeden bujarý večírek za druhým. A stejně jako Freddiemu se to i Eltonovi začalo vymykat z rukou. Opakované pokusy o sebevraždu, závislost na alkoholu a drogách, bulimie, to jsou pilíře skandálních dob Eltona Johna. Stejně jako desítky nezapomenutelných písní, které tento britský zpěvák opakovaně přijížděl uvádět do Prahy. Letos to bylo naposledy. Elton John právě absolvuje své poslední turné v kariéře. Poté se chce věnovat rodině.

Jim Morrison

Zakládající člen legendární skupiny The Doors, zpěvák, textař, básník Jim Morrison je jedním z nejslavnějších členů takzvaného klubu 27, do nějž jsou řazeni ti zpěváci, kteří zemřeli ve věku dvacet sedm let. Vedle Jima Morrisona třeba Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Janis Joplin či Amy Winehouse. Byť si většina z těchto umělců prožila své, Jim Morrison z nich byl možná vůbec největší skandalista. Nadměrné užívání alkoholu a drog přitom zdaleka nebylo tím nejkřiklavějším na Morrisonově životě. Nebyly tím ani mnohé sexuální skandály.

Morrisonovy písňové texty se dodnes počítají mezi to nejlepší, co bylo pro hudební doprovod napsáno. Právě díky nim si však užili své nejen fanoušci, ale i majitelé klubu, kteří často museli řešit situace, kdy byly Morrisonovy texty kontroverzní až příliš. Mezi ty nejznámější patří: "Father, yes son, I want to kill you… Mother… I want to… f**k you…"

I odchod Jim Morrisona odráží zpěvákův životní styl a dodnes je podnětem mnoha diskuzí. Morrison zemřel v roce 1971 poté, co se se svou životní partnerkou Pamelou Coursonovou přesunul do Paříže, kde chtěl odpočívat, psát poezii – a paradoxně trochu zvolnit své hektické životní tempo. Podle oficiální zprávy zemřel zpěvák The Doors na infarkt. Jeho přítelkyně se o tři roky později předávkovala heroinem.

6ix9ine

Ani nejmladší generace hudebních hvězd se nevyhýbá skandálům. Jedním z jejích zástupců by dozajista mohl být – alespoň co se skandálů týče – třiadvacetiletý rapper, který vystupuje pod pseudonymem 6ix9ine. Už hudba a klipy tohoto zpěváka napovídají, že se 6ix9ine nebude vyhýbat násilí. Přesto mnohé fanoušky překvapilo, když byl rapper poslán k soudu, protože jednoho ze svých příznivců, jemuž bylo navíc pouhých šestnáct let, škrtil v obchodním domě. Umělec, který má po celém těle vytetovány číslice 69, má však na svém kontě i několik sexuálních skandálů.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru