Aniston, Spielberg, Goldberg, Ali a Knightley: Těmto celebritám se ve škole moc nedařilo, důvod je logický

Dyslexií trpí i krásná Keira Knightley
 

Tyto hvězdy trpí specifickou poruchou, která se projevuje nesnázemi při učení a při čtení. U většiny z nich by to ale nikdo nečekal. Staly se tak inspirací pro mnoho jejich fanoušků, neboť touto nemocí trpí zhruba 5 - 10 % světové populace.

Tyto celebrity trpí poruchou čtení a učení, zvanou dyslexie. 

Jennifer Aniston 

Trpí jí i jedna z nejznámějších hvězd seriálu Přátelé Jennifer Aniston.

Prý se o tom ale dozvěděla až ve svých 20 letech a cítila se, jako by poprvé v životě chápala, proč měla kdysi ve škole takový problém.

„Cítila jsem se, jako by najednou byly všechny moje trable a traumata z minulosti vysvětleny,“ řekla magazínu The Hollywood Reporter.

Steven Spielberg

Jestli lze o dyslexii říci s jistotou něco pozitivního, pak je to fakt, že vám rozhodně nebrání v úspěchu. Dokazuje to i jeden z nejznámějších filmových režisérů Steven Spielberg.

Ve škole měl nemalé problémy s prospěchem a kvůli tomu se dokonce stal i obětí šikany. Celou tuto nepříjemnou zkušenost dokumentuje ve svém filmovém díle The Goonies.

Whoopi Goldberg

Nevyhla se jí dokonce ani legendární herečka Whoopi Goldberg.

Whoopi měla ve škole problémy jak s učením, tak i s kolektivem. Akademicky se jí zkrátka moc nedařilo a děti ze třídy ji nazývaly "hlupačka".

Mimo školu se ale dařilo lépe jen málokomu. Získala dokonce i kombinaci cen, co se jen tak nevidí, pyšní se cenou Emmy, Grammy, Oskarem i Tony Award.

Muhammad Ali

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Muhammad Ali (@muhammadali)

Není žádným tajemstvím, že jeden z nejznámějších boxetrů na světě téměř neuměl číst. Nakonec písmo vždy rozluštil, ale dělalo mu to nemalé problémy, mohla za to dyslexie. 

Říká se, že „boj s touto poruchou byl tím jediným, který měl problém vyhrát“.

Keira Knightley

Krásná herečka Keira Knightley říká, že jí tato porucha pomohla v herectví. Snažila se prý své akademické nedostatky vynahradit, kde se dalo, a vložila tak do herectví veškerou svou snahu.

„Dyslexie ze mě udělala tu herečku, kterou dnes jsem.“

KAM DÁL: Rowling, Paltrow, Carrey, Williams a Gaga: Všechny tyto celebrity trpěly těžkou psychickou poruchou