Elon Musk na vzdělání nevěří. A kdo ví, kde by mu byl konec, kdyby nebylo nočních klubů

Podivínský vynálezce a bilionář skrývá mnohem více, než jsme si mysleli
 

Podivínský vynálezce a nejznámější CEO všech dob. Elon Musk slaví 28. června 50. narozeniny. Geniální mysl za společnostmi Tesla a SpaceX dnes zná už asi každý na světě (i ve vesmíru) pro jeho šílené nápady a neuvěřitelnou pracovní morálku. Je tu ale pár věcí, které jste o něm ještě neslyšeli.

Elon Musk je známý mimo jiné také pro své bláznivé cíle a podivínské chování, do kterého spadá i jméno jeho nejmladšího syna, X Æ A-Xii. Ano, tak ho skutečně pojmenoval. Je tu ale pár faktů, které o něm ještě nevíte.

Na Standfordské univerzitě vydržel jen dva dny

Jeho cílevědomost kdysi nevydržela ani týden, dnes s ní dobyl svět. V 17 letech se Musk přestěhoval z jižní Afriky do Kanady. Spolu se svojí matkou, bratrem a sestrou. Získal dva bakalářské tituly na univezitě v Pensylvánii. Jeden z fyziky a jeden z ekonomie.

Zanedlouho nato se odstěhoval do americké Kalifornie a chtěl získat doktorát na Standfordské univerzitě. Vydržel to dva dny. Ze školy oděšel, aby mohl založit společnnost Zip2 se svým bratrem Kimbalem. Společnost poté prodali za 300 milionů dolarů. Vzdělání evidentně není všechno.

Ve 12 letech vytvořil počítačovou hru

Už jako malý měl technologie v malíčku. V pouhých 12 letech mu nedělalo žádný problém naprogramovat počítačovou hru. Nazval ji Blastar a jistě není žádným překvapením, že byla celá inspirovaná science-fiction. Hru poté prodal za 500 dolarů. Jednalo se tedy úplně první vynález, který kdy prodal.

Provozoval noční klub, aby zaplatil nájem

Při studiích na univerzitě v Pensylvánii neměl peníze na zaplacení nájmu. Spolu s jeho tehdejším spolubydlícím Andeo Ressim tedy začali provozovat diskotéku, aby si na zaplacení nájmu vydělali. Nebyla to žádná malá komůrka, do klubu se údajně vešlo až 1 000 lidí. Musk se ale nočního řádění ve svém nočním klubu neúčastnil, mnohem raději hrál videohry, sám, zavřený ve svém pokoji.

Zdroj: The Indian Express

KAM DÁL: Židovka, která změnila svět: Co se můžeme naučit od Anny Frankové?