Rodinné prokletí charismatického herce: Milovník žen Boris Rösner od dětství věděl, že se nedožije více než pětapadesáti let

20.10.2020 - 12:30  

Noblesní slušně vychovaný muž s elegancí sobě vlastní a takovým hlasem, díky kterému se ženám podlamovala kolena. Tak by se dal popsat herec Boris Rösner, jehož rod již několik staletí provází strašná kletba.

Už jeho příchod na svět byl dramatický. Maminka herce Borise Rösnera rodila tři dny a už neměla sílu. Z posledních sil nakonec syna přivedla na svět v symbolický čas za pět minut dvanáct.

Střepy v oku

Další tragédie přišla hned ve třech letech, kdy mu oko zasáhlo několik střepů z prasklé žárovky. Ty mu nikdo nedokázal vyndat, lékaři se báli plného oslepnutí či dokonce smrti, proto je měl v oku po celý svůj život.

Herecká kariéra

To ho ale nezastavilo v touze po umělecké kariéře. Bavil ho tanec, hlavně balet, ale i divadlo. Mezi těmito dvěma koníčky dlouho váhal, ale nakonec dal přednost prknům, která znamenají svět. Jeho maminka, sama herečka, strasti tohoto povolání dobře znala a snažila se tak sen o divadelní slávě synovi rozmluvit.

DAMU

Nakonec si tedy místo konzervatoře musel podat přihlášku na gymnázium. Po maturitě se však již Boris nenechal zlomit a podal si přihlášku na DAMU. Rösnera vzali hned napoprvé a tehdy i maminka uznala, že by z něj mohlo něco být, a přestala protestovat.

Láska k Alici

Po studiích si vzal svou lásku Alici, se kterou žil skromně na ubytovně a poté v maličké garsonce, když mu porodila dceru Gabrielu. Rösner vždy říkal, že se jednalo o nejkrásnější období v jeho životě. 

Profesní život

I v práci se mu dařilo. Patřil k divadelním hvězdám a role se hrnuly. Začal také vyučovat studenty herectví. Ti po jeho smrti vzpomínali, že se jednalo o nejlepšího učitele, kterého kdy měli.

Rodové prokletí

Zpět ale k prokletí, které jeho rodinu děsilo už od starého šlechtického bavorského rodu Rösnerů. Jeho prapředek totiž v souboji probodl vlastního švagra. Vdova tenkrát vyřkla kletbu, že se nikdo z jeho potomků nedožije více než 55 let. V tolika letech totiž její manžel zemřel.

Rakovina plic

Kletba se pak opravdu v rodině plnila a pokolení Rösnerů umíralo před tímto rokem. Otec Borise Rösnera zemřel rok před padesátkou, matka pak ve třiapadesáti. Sám se dožil pouhých pětapadesáti let a rodovou tradici tak nepokořil. Zemřel na rakovinu plic.

KAM DÁL: Nejslavnější fotograf současnosti Milan Junek exkluzivně: Trpěl jsem pocitem nechtěného dítěte, v šesti letech jsem byl zneužíván


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru