Hvězda Lásky nebeské. Její nejtěžší role souvisela se sexem před kamerou

Keira Knightleyová zažila během natáčení filmu Nebezpečná metoda hotové peklo
 

Anglická herečka Keira Knightleyová je hvězda první velikosti. Asi nejslavnější role ji potkala v legendárním zamilovaném filmu Láska nebeská či Piráti z Karibiku. Multitalentovaná kráska se však několikrát pokusila zvládnout i mnohem těžší herecké úkoly. Jeden z nich je film Nebezpečná metoda. 

Snímek kanadského režiséra Davida Cronenberga ukazuje vztah dvou kapacit psychologie a psychiatrie. Jung a Freud jsou ústředními hrdiny odvážného filmu, kde se dokazuje úspěšná a nebezpečná metoda psychoanalýzy. Jung ji používá na pacientce Sabině Spielreinové, kterou hrála právě slavná anglická herečka Keira Knightleyová. Nejtěžší natáčení v jejím životě mohlo začít. 

Bez vodky ani ránu

Film je totiž z části postaven na tom, že postava mladé dívky trpí psychickými poruchami kvůli ponižování od svého otce v dětství. Lékem na duši je jí brutální sex, který provádí se svým lékařem Jungem. Příběh postavený na základě reálné skutečnosti nebylo vůbec jednoduché pro vybrané herce znázornit.

Knightleyová se přiznala k tomu, že před každou sexuální scénou, kterých je filmu mnoho, si musela dát několik panáků vodky. V The Graham Norton show se také přiznává k netradičním hereckým konzultacím přes skype s režisérem Davidem Cronenbergem. Tomu totiž musela ukazovat sexuální grimasy a výraz při orgasmu. Problém byl takový, že se jí občas skypové připojení zaseklo. 

Postava Sabiny Spielreinové, která se vyžívá v masochismu a zamiluje se do psychoanalytika Carla Junga, tak pro ni byla opravdu nejtěžší role v kariéře. Každou brutální scénu plnou sexu zapíjela šampaňským. Alkoholu nakonec nepropadla a film byl v nezávislých kulturních kruzích velmi oceňován. Nakonec vše dopadlo dobře a obětavost byla vykoupena úspěchem. 

KAM DÁL: Proč bývá menstruace bolestivá? Dysmenorea totiž navazuje na celý komplex problémů