Kráska a netvor. Adoptovaný zpěvák Seal trpěl vzácnou nemocí, která mu znetvořila obličej

Seal se vůči nepříjemným ranám osudu postavil statečně
 

Charismatický zpěvák Seal má kromě líbivého hlasu také jiné poznávací znamení. Jeho jizvy na tváři však nezabránily tomu, že získal lásku jedné z nejkrásnějších žen na světě. S Heidi Klum se sice v roce 2012 rozvedl, ale málokdo zná jeho dramatický životní příběh… 

Dvojnásobný držitel cen Grammy neměl vždy na růžích ustláno. Paradoxně jeho nejslavnější soulová skladba se jmenuje Kiss from a ross. Jak kdyby ostatně vystihla jeho problematické dětství spojené hlavně s velmi vzácnou chorobou. Kladli jste si někdy otázku, co ji na tváři slavného zpěváka způsobilo? 

Adoptovaný chlapec

Když chcete zažít úspěšnou popovou kariéru, musíte mít krátké a úderné jméno. Pod tím občanským by toho Seal asi mohl nezmohl. Jen posuďte sami. Jmenuje se totiž Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel. Stačilo, aby zůstalo první jméno, a hvězda byla na světě. Nenechte se mýlit, protože tak jednoduché to v jeho případě rozhodně nebylo.

Narodil se v londýnské čtvrti Paddington 19. února v roce 1963. Jeho nigérijští rodiče byli chudí a tušili, že se o malého chlapce nedokáží postarat. Seal se tak dostal do adoptivního programu hned po narození a našli mu jiné nebiologické rodiče, což mu v životě způsobilo nejednu jizvu na duši. 

Vzácná choroba

Problémy s vlastní identitou ještě prohloubila vzácná choroba, kterou od dětství trpěl a viditelná je dodnes na jeho tváři. Vzácná nemoc imunitního systému se objevuje u jednoho dítěte z pěti milionů. Seal byl jeden z nich. 

Lupus erythematosus byl viditelný hlavně na jeho tváři a sebevědomí mladého chlapce dostalo opravdu těžkou ránu. Navíc se později v důsledku stejné nemoci musel smířit se ztrátou vlasů. Povrchní nedostatky doháněl v posilovně a pěstoval si silnou figuru, která přitahovala ženy, i přes viditelné jizvy ve tváři. 

Architekt zpěvákem

Seal nejdříve vystudoval architekturu, ale nikdy se jí v zaměstnání plně nevěnoval. Dal však na radu svých přátel, kteří oceňovali jeho pěvecké schopnosti. Chodil v noci zpívat po barech a osudová příležitost na sebe nenechala dlouho čekat. 

Všimla si ho britská funková kapela Push, které zrovna chyběl zpěvák. Profesionální kariéra zpěváka mohla začít. S tou také projel velkou část Asie v rámci kapelnického turné. Jiná kultura ho inspirovala a Seal opustil kapelu, aby nějaký čas mohl sám procestovat Indii. Do Anglie se vrátil duševně očištěn a plný zdravého sebevědomí. 

Začal znovu zpívat po barech a materiálně na tom nebyl dobře, ovšem duchovně se ocital nad věcí. Až si ho při jednom vystoupení všiml hudební producent Adam Sky, nabídl mu svou novou píseň Killer a hvězda byla na světě. Seal za svoji kariéru vydal pouze šest alb, ale získal rovnou dvě grammy. V roce 2005 se vzal s topmodelkou Heidi Klum, s kterou má čtyři děti. Rozvod však přišel již v roce 2012. Seal dokázal na své dráze životem, že i když je osud těžký a nevyzpytatelný, neznamená to automaticky prohru, ale příležitost. 

KAM DÁL: John Travolta a život plný tragédií. Oblíbený herec přišel o mladého syna, manželku a víru věnoval sektě

 


Životní styl

Zdraví

Hobby

Osobnosti