Z přebytku rajčat vyzkoušejte ty nejlepší recepty od pravého Itala

Panzanella se připravuje z rajčat a chleba
 

Rajským jablíčkům se letos skutečně dařilo. Pokud už nevíte, co si s nimi počít, podívejte se na několik receptů na zpracování této tak zdravé zeleniny, které vám poradí pravý Ital a nadšený mladý amatérský kuchař Nicolas Ignoto!

 

 

Rajčata ze zahrádky jsou něco úplně jiného, než ta z holandských a španělských skleníků, která si můžeme pořídit během roku. Proto vám doporučujeme, abyste se jimi v současné době cpali hlava nehlava. Navíc jsou rajčata extrémně zdravá, jde o antioxidanty, nabušené vitaminem C, stejně jako papriky. Snažte se je tedy co nejvíce konzumovat v jejich syrové formě, kdy vám zvládnou předat co nejvíce zdraví prospěšných látek.

 

Dobrá rajčata – základ italské kuchyně

„Kvalitní rajčata jsou pro italskou kuchyni zcela klíčová. V Itálii si můžete v průběhu celého roku nakoupit mnoho druhů dobře uzrálých rajčat, ze kterých mají italské recepty smysl. Nezralá rajčata bez chutě jsou pro ně naprosto nevhodná,“ dozvěděli jsme se od Nicolase. „Proto vám doporučuji, abyste si vyzkoušeli recepty italské kuchyně právě nyní, kdy je k tomu u vás ta nejlepší sezóna a příležitost,“ pokračoval. Jaké snadné recepty si tedy můžete vyzkoušet?

Nicolas je mladý, ale vaření fandí

 

Chleba a rajčata – božská kombinace

Celá řada receptů staví právě na rajčatech syrových. Vyzkoušejte například klasické caprese, anebo třeba panzanellu. Na tento salát potřebujete dobře uzrálá rajčata, co nejvíce druhů. Dále pak světlý, nejlépe italský chleba, nebo například italskou ciabatu. Tu roztrhejte na kousky, dejte na pečící papír, bohatě zastříkněte olivovým olejem a dejte osmahnout do trouby. Následně přidejte k nakrájeným rajčatům, která pustila šťávu, dále do mísy dejte bazalku, pár hoblin parmazánu, sardelky na kousky, osolte, opepřete a zacákněte olivovým olejem. Nechte chleba pořádně nasáknout šťávou.

 

Těstoviny i se syrovými rajčaty

Dále vyzkoušejte recept na omáčku na těstoviny ze syrových rajčat. Uvařte si těstoviny al dente, do  vyšší misky dejte nakrájená rajčata, stroužek česneku (dejte pozor, ať ho není příliš), čerstvou bazalku, sůl a olivový olej. Následně vše dobře rozmixujte pomocí tyčového mixéru do hladka a smíchejte s uvařenými ještě teplými těstovinami.

 

Rajčata s rýží z trouby

Rajčata perfektně chutnají také pečená, proto nám Nicolas ukázal jeden recept na rajčata připravená v troubě. Použijte na něj větší rajčata, která seřízněte u stopky, avšak tyto zbytky nevyhazujte. Vydlabejte vnitřek rajčat a dejte do mísy. Rajčatové pyré smíchejte s rýží arborio, bazalkou, prolisovaným stroužkem česneku, olivovým olejem a osolte. Směsí pak naplňte rajčata, dejte do zapékací misky a postříkejte olivovým olejem. Oloupejte brambory a nakrájejte na plátky. Ty přihoďte do zapékací misky a osolte. Následně dejte do trouby a pečte zhruba hodinu při 180 stupních.