Lidé v Benešově nově dostávají důležité zprávy do kapsy

Zatím není jasné, co s mobily dělal dál, ale nejspíš měl v plánu je prodat.
  |  

Upozornění na náledí, varování při zhoršení smogové situace, informace o odstávkách vody. To jsou druhy zpráv, které teď mohou Benešovští dostávat od tamní radnice přímo do mobilu prostřednictvím nové služby Mobilní rozhlas.

Vedení města se tak touto službou rozhodlo reagovat v souvislosti se zlepšováním služeb a především informovanosti občanů. "Budeme vás informovat o dění v našem městě pomocí různých komunikačních kanálů. Stačí se zaregistrovat, vyplnit telefonní číslo a e-mail. Následně pak budete zdarma dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily o dění ve městě, například upozornění na odstávky energií, čištění ulic, uzavírky silnice, pozvánky na kulturní a sportovní události," uvedla Jitka Polidarová z odboru vnitřních věcí.

Včas na berňák i za kulturou
Vedle informačních zpráv například o uzavírkách silnic, čištění ulic, změnách jízdního řádu nebo umístění kontejnerů na bioodpad a dalších posílá radnice zájemcům další informace o dění ve městě, jako jsou změny úředních hodin různých institucí nebo upozornění na termíny a povinnosti. Už se tak nestane, že by lidé využívající Mobilní rozhlas prošvihli termín podání přiznání daně z nemovitosti nebo zaplatit za popelnici.

Zájemci o službu dostávají také pozvánky na plesy, divadelní představení, výstavy a ostatní kulturní události ve městě. Mobilní rozhlas rozhodně není jednosměrnou službou, ale je interaktivní. Odpovídat tak mohou lidé na referenda a ankety, mohou potvrdit účast na akcích nebo odsouhlasit záchranné aktivity.

Šetří čas a pomáhá v krizi
"Pan starosta mi vždycky pošle SMS, když paní doktorka neordinuje. Ušetřím si tak zbytečnou cestu do ordinace," libuje si Jana Mašková, seniorka z Benešova, která si nedávno službu přihlásila. Dalším spokojeným je dobrovolný hasič Petr. "V krizi je každá vteřina drahá. Díky hlasovým zprávám můžeme reagovat efektivněji a zachraňovat tak nejen majetek, ale i životy," říká.

Benešov se tak připojil k dalším městům, která pro informování svých občanů používá oceněnou službu Mobilní rozhlas. Mobilní rozhlas se umístil na 4. místě v Křišťálové lupě 2016 – Cena českého Internetu, kategorie Veřejně prospěšná služba. Křišťálová lupa oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby v daném roce.
 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru