MONÍNEC, lyžování kousek od Prahy. Ideální podmínky stojí za vyzkoušení

Zasněžování sjezdovky pro děti
Zobrazit fotogalerii (8)
  |  

Výborné lyžařské podmínky a skvělou lyžovačku si užijete v lyžařském areálu Monínec u Jetřichovic. Je to jen co by kamenem dohodil od Prahy. Z hlavního města jste na místě v tomto centru zimních sportů za necelou hodinku.

Nemusíte tak vážit cestu do vzdálených výše položených horských středisek a můžete tak více času užít na sjezdovce nebo v lyžařské běžecké stopě. Hory do kapsy, jak se také Monínci a okolí říká, si oblíbil i Václav Klaus, který si sem občas odskočil odpočinout od prezidentských povinností.

"Jsme sice ve středních Čechách, ale zároveň jsme položeni výše než třeba známé středisko Harrachov," říká provozovatel střediska Jaroslav Krejčí.

Podmínky k lyžování
Aktuálně jsou sněhové podmínky na Monínci přímo ideální. Na sjezdovkách leží až metr technického sněhu, na který připadlo dvacet centimetrů nového prašanu. Za denní permanentu na Monínci utratíte v hlavní sezoně 550 korun, dítě o sto deset korun méně. Je možné využít velké škály slev při koupi jízdenky v e-shopu nebo pro rodinu.

Parkování v areálu je zdarma a na parkoviště přímo u nástupu na lanovku se vejde 550 vozidel. A jaké podmínky nabízí středisko s nadmořskou výškou 724 metrů nad mořem? Vybrat si tu může každý, lyžaři začátečníci i ti pokročilejší.

Sjezdové lyžování
Čtyřsedačková lanová dráha Poma s délkou 1200 metrů a přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu obsluhuje 1200 metrů dlouhou červenou sjezdovku, která je v celé délce zasněžována technickým sněhem a osvětlena pro večerní lyžování. V horní části sjezdovky zvyšuje komfort lyžování dvoumístný vlek s kapacitou 1200 osob za hodinu. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány rolbou. Sjezdovka je vybavena plnoautomatickým zasněžovacím systémem, řízeným počítačovým systémem. Propelerová sněhová děla umožňují zasněžování již při teplotách -2° C. 

Hotelová sjezdovka
Méně zdatným lyžařům, dětem i všem, kteří nemají chuť nebo čas vyzkoušet velkou jezdovku je určena hotelová sjezdovka dlouhá 170 metrů s vlekem poma. Na hotelové najdete také skipark patřící k Lyžařské škole Monínec. Takto lyžařská škola je nově otevřena od roku 2016 a funguje exkluzivně pro ubytované hosty areálu.
 

Běžecké lyžování
V okolí Monínce jsou krásné běžkařské terény v mírně zvlněné krajině Jistebnické vrchoviny pod vystupujícími hřebeny Čertovy hrbatiny s upravenými a značenými trasami v nadmořské výšce 600-700 metrů, délka tratí je 86 kilometrů. Krajina je trefně nazývána Česká Sibiř nebo Malá Šumava. Na náhorní rovině nad sjezdovkou mezi Javorovou skálou, Ounuzem a Chocholíkem je běžkařský areál s dlouho přetrvávající vrstvou sněhu na velkém a malém okruhu.

Půjčovna a servis
V půjčovně si můžete vypůjčit vybavení pro sjezdové lyžování a snowboarding. Minimální půjčovní doba je jeden den a k zapůjčení jsou carvingové lyže, lyžařské boty, hůlky, snowboardy, snowboardové boty a helmy. Ve ski sevisu vám vybavení seřídí technici podle vaší váhy a lyžařských zkušeností a dovedností.

 
Skipark Médi Brumíka  a Funline
Školní sjezdovka s 93metrovým pohyblivým kobercem je určená pro výuku dospělých i dětí lyžařskou školou MARO. Funline je zábavná trať, kombinující terénní vlnky, klopenky a další bezpečné překážky. Tato novinka se letos objeví pouze v několika areálech. Najdete ji na dojezdu velké sjezdovky v délce 250 metrů. Funline je přístupná pro všechny návštěvníky areálu nezávisle na druhu jízdného.

Večerní lyžovačka
Každý, kdo zažil večerní lyžování na Monínci, si tuto parádní lyžovačku po práci dopřává stále častěji. Na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a na výborně upravené trati se lyžuje od 18 do 21 hod.  Není nic lepšího než si po náročném dni trochu zasportovat, pak si sednout do příjemně vytopené restaurace a malým gáblíkem zakončit den. Večerní lyžování je možné jen na hlavní sjezdovce!


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru