28. říjen oslaví v Dolních Počernicích ohňostrojem o dva dny dříve

V Dolních Počernicích se bude oslavovat v Zámeckém parku
  |  

Ve středu 28. října slavíme 97. výročí založení republiky. V tento den se bude konat celá řada oslav naší státnosti a nejinak tomu bude také v Dolních Počernicích, slavit se bude ale už v pondělí.

Slavit se bude s lampiony a ohňostrojem

Zde se slavnost odehraje v zámeckém, nově zrekonstruovaném parku, o kterém jsme vás již informovali, a to v pondělí 26. října od 18 hodin. Starosta Zbyněk Richter přednese projev, poté si účastníci zazpívají státní hymnu a s lampiony se projde parkem na hráz rybník, kde bude následovat ohňostroj.

 

Jak se bude slavit jinde?

V Čelákovicích se bude slavit ve středu 28. října 2015 v 10 hodin, přijít můžete k pietnímu aktu a položení květin u pomníku padlých na náměstí 5. května.  Městská část Praha 21 Újezd nad Lesy zve občany na oslavu významného Dne vzniku samostatného československého státu, a to dne 26.října od 16 hodin k pomníku T. G. Masaryka do parku před ZŠ Masarykova, Staroklánovická 240. V Úvalech zvou v pondělí 26.října v 17.00 hodin k pomníku padlých v I. světové válce, na náměstí Arnošta z Pardubic. 

 

V Dolních Počernicích se právě dokončuje rekonstrukce zámeckého parku, mluvili jsme o ní se starostou Zbyňkem Richterem.

Také zde vytvořili nový kruhový objezd, jde o první "kruháč" v Dolních Počernicích.

Probíhá zde také poněkud nešťastná oprava břehů Hostavického potoka, o které vás budeme ještě informovat.

28. října můžete také vyrazit na Den kraje do Jílového. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru