CO TÝDEN DAL - Obří hala, ADHD, různé druhy koučinku, odpočinek při práci i při pivu

Podobné lidské mraveniště má vyrůst v Počernicích
  |  

Co zajímavého se urodilo v regionu v průběhu minulého týdne? Pokračovala debata o Amazonu v Počernicích. Zkoumali jsme sami sebe i své děti. A také si vyslechli jeden příběh o tom, jak obyčejný muž k pivovaru přišel.

V minulém týdnu se veřejně opět propírala jedna z nejzajímavějších kauz poslední doby. Debaty o plánové výstavbě Amazonu v Dolních Počernicích neberou konce a nakonec možná vůbec nebudou mít smysl. Proč? Čtěte ve článku Michaely Kadlecové Chce ministr průmyslu Amazon v Počernicích?.

ADHD se může týkat i dospělých

Z politického pletichaření je jeden občas trochu mimo. O mimoních, za jejichž stav však namísto současné politické situace může porucha zvaná ADHD, napsala Jana Hrabáková ve článku Mimoni pravděpodobně mají ADHD.

 

 

 

Namísto obvyklých šesti můžete na motolské dráze v jednom závodě spatřit až osmičku chrtů

 

Lidé s hyperaktivitou nemají lehký život. Jste-li však neutahatelný pejsek, který navíc rychle běhá, čeká vás naopak slává a pánečka peníze. O světě chrtích závodů se rozepsal Jaroslav Sládek ve článku Podívejte se na netradiční závody a třeba se i pomazlete s vítězem.

 

 

 

 

Podobně jako v jedné reklamě: Když ho miluješ, není co řešit

A jsme zase zpátky u lidí, tedy konkrétně u dětí. Vaše ratolest nemusí zrovna trpět žádnou poruchou, přesto je schopná vaše výchovné snahy úspěšně mařit. O tom, proč bychom však neměli rady odborníků přeceňovat, a proč je někdy nejlepším "dětským koučem" máma samotná, podala svědectví Naďa Hanuš Vávrová ve článku Chcete být profesionální rodič? Tak se řiďte pokyny koučů.

 

 

A odkud jsou tyto mile vypadající dámy? Jsou z Koučink Centra. Vhodnými otázkami vás navedou k vyřešení vašich životních trablí.

Profesionální kouče jste mohli potkat rovněž na Profesia Days v Letňanech. O tom, zda má smysl pořádat takto monstrózní akce, když se nezaměstnanost dostala na nejnižší čísla posledních let, a studenti raději rozesílají životopisy online, více ve článku Profesia Days by se povedly ještě lépe, kdyby studenti nevysedávali na internetu.

 

 

 

Mnohé zahrádkářské kolonie zanikly...

Ať už máte či hledáte práci, neměli byste podceňovat rovněž relaxaci. Jedním z nejoblíbenějších koníčků Čechů je bezesporu zahrádkaření. Víte, jak fenomén vznikl, a proč se tento způsob odpočinku stal právě u nás tak oblíbeným? Světem hlíny a rozkvetlých květin vás provede Michaela Kadlecová ve článku První zahrádkářská kolonie je více jak 100 let stará a funguje dodnes.

 

 

Miroslav Oliva, jednatel společnosti Olivův pivovar s.r.o.

Po celodenní dřině na zahradě, není nad to zakončit den s vychlazeným půllitrem v ruce. O tom, jak k vlastnímu pivovaru přišel se Michalu Štinglovi rozpovídal majitel dolnobřežanského pivovaru Miroslav Oliva ve článku Majitel břežanského pivovaru: Hospoda se musí umět o pivo postarat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru