Ekologická havárie! V Úvalech prosakuje páchnoucí ropná látka

  |  

Nepříjemnou situaci nyní řeší v Úvalech. Při stavbě haly Almecco nedaleko Cukrovaru totiž zjistili, že ze země zde vytéká ropa. Nejedná se pochopitelně o ropné naleziště, ale o ekologickou katastrofu, neboť ropa zde uniká do země z nějakého nezajištěného místa.

Na únik přišli při hloubení základů

Podle prvotních neoficiálních poznatků by mohla být na vině nedaleká benzinka. Na případ se přišlo tak, že při hloubení základů nové haly začala ze vzniklé stěny vytékat zapáchající látka. Firma Almeco o této skutečnosti informovala nejen Městskou policii Úvaly, ale i Hasičský záchranný sbor, který byl pátečního šetření přítomen.

 

Nyní provádějí sondy

Celou problematiku řeší vodoprávní úřad Městský úřad Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, který se v pondělí dne 2. 11. 2015 dostavil k místnímu šetření za účasti našeho odboru životního prostředí a k zajištění dalšího postupu. „Nyní jsme objednali firmu, která zde provede sondy, abychom zjistili skutečného původce havárie,“ sdělila nám Martina Bredová z odboru životního prostředí v Úvalech a dodala: „Jak dlouho bude zjištění příčin havárie trvat, zatím neumíme odhadnout.“ Případ pro vás budeme i nadále sledovat.

 

V nedalekých Nehvizdech v současné době řeší nepříjemný zápach, který vychází z výrobny zeleninových brambůrek.

 

Ekologická havárie se udála také v Kladně, z areálu bývalé Poldi uniklo tisíce litrů ropy.