Na východ od Prahy se rozsvěcely stromečky. Který je ten nejkrásnější?

Stromek v Čelákovicích
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

První adventní víkend se u nás tradičně rozsvěcují vánoční stromečky. V některých obcích pak čekají až na Mikuláše. Podívejte se na fotografie z rozsvěcení a hlasujte v anketě, který ze stromů se vám líbí nejvíce?

Rozsvěcení stromečku mají lidé rádi

Vánoční stromek slavnostně rozsvěceli například v Českém Brodě, Čelákovicích, Úvalech, nebo Mukařově. Všude se událost setkala s velkým zájmem lidí, kteří přišli i v nepříjemném počasí, aby se posilnili svařeným vínem nebo punčem, poslechli si vánoční koledy, prohlédli si třeba výstavu betlémů jako v Mukařově, nebo třeba si vzali domů betlémské světlo.

 

Videomapping v Brodě nadchnul

V Českém Brodě přivítali advent průvodem s lampiony, který byl veden městskou gardou. Na cestě se přidali andílci z Magráty, kteří rozdávali perníčky upečené společně se seniory. Taneční obor českobrodské základní umělecké školy nastudoval taneční vystoupené v nebi, zazněly také barokní adventní písně. Velmi očekávaný byl videomappin, tedy promítání na východní stěnu Zvonice, který předcházel rozsvícení stromu, očekávali s napětím všichni přítomní. Všude se naštěstí tato slavnostní událost udála bez jakéhokoliv ohrožení bezpečí.  

 

Který vánoční stromek se vám nejvíce líbí?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru