Ladovskou zimu letos zažijete asi jenom v muzeu v Brodě

Výstava o Josefu Ladovi
Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Také se vám stýská pro pravé staročeské zimě, kdy mrzlo, až praštilo? Pokud si ji chcete připomenout, musíte se na ni přijít podívat do muzea. Výstava o Josefu Ladovi v Podlipanském muzeu v Českém Brodě vás navíc skvěle vánočně naladí.

 

Josef Lada ukázal pravé české Vánoce

Výstava se zde koná až do 31. března, ale nejvíce navštěvovaná bude asi právě nyní v prosinci. Ostatně právě Ladovy obrázky Vánoc patří k české tradici. Výstava představuje průřez celoživotní tvorbou slavného českého malíře, který se narodil ve středočeských Hrusicích, a to do chudé rodiny ševce, kterého tak rád na svých obrázcích zobrazoval. Josef Lada maloval také často českou typickou přírodu, vesnické zvyky, jeho Vánoce a velikonoce jsou pro nás určující, jak by to mělo o těchto svátcích vypadat… Část výstavy je také věnovaná Josefu Ladovi jako ilustrátorovi a také spisovateli.

 

Před Vánoci už žádné organizované školní výpravy

V předvánočním čase lze čekat, že do muzea na výstavu Josefa Lady budou proudit hlavě děti a školní výpravy. Pokud se ale neobjednaly dopředu, mají již smůlu: „Upozorňujeme, že v prosinci budou v dopoledních hodinách přímo ve výstavě "Josef Lada – český ilustrátor, malíř a spisovatel" probíhat vánoční programy pro předem objednané školní třídy. Všechny dopolední objednávkové termíny jsou plně obsazeny. Z důvodu omezené kapacity výstavního sálu nebude tedy možné přijímat v tyto dny další neobjednané skupiny,“ varuje zástupce muzea.  

 

Muzeum je otevřeno od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, s přestávkou od 13 do 13:30 hodin, za vstupné dáte 30  korun dospělí, děti 15 korun. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru