Pozor na námrazu! Na R4 havarovaly u Voznice čtyři vozy

V tomto ročním období musí být každý řidič na námrazu připraven.
  |  

Řidiči zjevně spěchající do práce bourali ve stejném úseku nezávisle na sobě. Všichni naštěstí vyvázli bez vážnějšího zranění.

Ranní mrazíky jsou neúprosně tady a tomu bychom měli přizpůsobit rychlost, i když se řítíme za výdělkem ranní špičkou. Příkladem, jak může zbytečný spěch dopadnout, je situace na silnici R4 z dnešního rána.

Řidiči ráno havarovali jako na běžícím pásu. Nehody se staly pouhých 100 metrů od sebe

„Na R4 přibližně na 25. kilometru ve směru na Prahu došlo v období od 6:30 přibližně ke čtyřem samostatným dopravním nehodám, které od sebe byly od sebe hlášeny v úseku 100 až 200 metrů,“ sdělil ČtiDoma.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. „Pravděpodobně se jednalo o nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.“ Podle informací Ředitelství silnic a dálnic se právě v tomto úseku tvořila v brzkých ranních hodinách námraza.

Na místo se sjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčího hasičů Petra Svobody přijela jednotka profesionálních hasičů z Dobříše. Zapojila se rovněž záchranná služba, jejíž pomoc nakonec naštěstí nebyla příliš potřeba. „Všechny nehody byly bez zranění. Od jedné nehody se odvážela osoba, která si stěžovala na bolest hlavy,“ uvedla pro ČtiDoma.cz mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.