V Chyňavě někdo ukradl úly i se včelami!

V Chyňavě včely neuletěly, byly ukradeny...
  |  

Berounská policie pátrá po zloději, který odnesl tři včelí úly i se včelami a příslušenstvím. Potřeboval snad med na vánoční cukroví?

V obci Chyňava řeší policie ne úplně běžný případ. Někdy v době od 11. listopadu do 12. prosince kdosi přelezl drátěný plot v místní části obce Libečov. Zloděj plot sešlapal a vnikl na pozemek se včelími úly. Chňapka neváhal, odnesl si tři úly i se včelstvy a příslušenstvím.

Včely se v zimě snáze kradou. Kolik medu vytvoří, však nepoznáte

Podle jedné z našich čtenářek, která je sama včelařkou, k podobným krádežím čas od času dochází. Kupodivu se většinou nejedná o akci konkurenčních včelařů. Dále pro ČtiDoma.cz uvedla, že v tomto ročním období se včely sice lépe kradou, neboť jsou v útlumu, zloděj však nemá šanci poznat, jak je dané včelstvo silné. „To poznáte spíše na jaře, když včely létají,“ říká.

Ať už se jednalo o předem promyšlenou akci, při níž zloděj dokonale znal chyňavská včelstva, anebo náhodnou akci, není vyloučeno, že se výtržník zhlédl v doporučeních nutričních specialistů. Nedávno nám totiž výživová poradkyně v rozhovoru radila, ať o Vánocích nahrazujeme cukr medem (více ve článku Nutriční specialistka: Jezte střídmě z pestrého stolu). Sladké Vánoce každopádně nečekají okradené včelaře. Zloděj jim totiž svým řáděním způsobil škodu ve výši 28 600 korun.