Karlíkem prosvištíte po zrekonstruované silnici

Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Obec Karlík na Praze – západ se může chlubit dvěma novými mosty a zrekonstruovanou silnicí. Podívejte se na fotografie ze slavnostního otevření.

„Správnou stranickou knížku“ nemají, dotaci přesto dostali

Nedávno jsme vás informovali o tom, že středočeští starostové protestují proti rozdělování dotací. Starostové se bouřili proti tomu, že na dotace snáze dosáhnou obce, jejichž vedení je rudo – oranžové, tedy složené ze zastupitelů z ČSSD nebo KSČM. (Více ve článku Starostové demonstrovali, hejtman to považuje za předvolební boj).

V Karlíku žádná z těchto velkých stran nevládne. Radnice je tvořena Sdružením nezávislých kandidátů Karlík. Na opravu dvou po sobě jdoucích mostů za 14,3 milionu korun nicméně nemusela obec doplácet ani korunu.

Opraveny dva mosty a přilehlá silnice do Dobřichovic

„Rekonstrukci plně dotoval Regionální operační program Střední Čechy,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera. Opravy, které začaly letos v červnu, zahrnovaly i rekonstrukci přilehlé silnice, dlouhé 1581 metrů. Jednalo se o zvýšení její únosnosti v úseku od mostu přes průtah obcí Karlík do Dobřichovic na křižovatku s ulicí Pražskou.

Kraj letos opravil celkem 68 mostů a 88 kilometrů dálnic. „Těší mě to, protože to jsou investice, které slouží k rozvoji kraje. A je dobře, že nám v tom aktivitou v podávání žádostí o dotace pomáhají i starostové,“ poznamenal středočeský hejtman. Inu, kdo podává žádosti, nezlobí, nebo snad ano?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru